Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / 3 naudingi patarimai, pritaikomi renkantis gyvenamąjį būstą

3 naudingi patarimai, pritaikomi renkantis gyvenamąjį būstą

pamario-nt.lt
Gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų įsigijimas.

Kuomet kalbama apie investavimą, daugeliui žmonių pirmiausia į galvą šauna mintis, susijusi su nekilnojamojo turto rinka. Tai viena iš populiariausių investicinių rinkų, tačiau taip pat ji tiesiogiai susijusi ir su žmonių gyvenimo kokybe. Trumpiau tariant, didelė dalis NT rinkos dalyvių į nekilnojamąjį turtą investuoja siekdami turėti nuosavą būstą, o tai reiškia, kad tokia investicija yra ilgaamžė ir prieš įsigyjant gyvenamosios paskirties NT objektą reikėtų labai gerai įvertinti visus „už“ ir „prieš“. Todėl pateiksime jums 3 naudingus patarimus, kurie neleis prašauti pro šalį.

1.     Būkite tikri, kad tai yra „skirta“ būtent jums

Kai būstą renkatės asmeniniams poreikiams, t.y. ruošiatės jame gyventi ne vieną dešimtmetį, turite būti įsitikinę, kad jus dominantis nekilnojamojo turto objektas kuo puikiausiai atitinka jūsų lūkesčius ir individualų skonį. Kita vertus, reikėtų suprasti ir tai, kad tobulas būstas tiesiog neegzistuoja.

Daugybė žmonių daro klaidą bandydami įsigyti absoliučiai nepriekaištingą būstą, tačiau ar jiems pavyksta pasiekti šį tikslą? Anaiptol. Visuomet būna tam tikrų smulkmenų, kurios neatitinka vartotojų lūkesčių, tačiau tai tikrai nereiškia, kad toks NT objektas tampa nebepatrauklus ir nevertas dėmesio. Supraskite, kad perkate jau pastatytą (ir galbūt pilnai įrengtą) būstą, todėl natūralu, jog jis nebuvo statomas atsižvelgiant į jūsų poreikius. Todėl stenkitės vertinti visumą, pagal iš anksto sudarytą savo prioritetų sąrašą.

2.     Įvertinkite NT rinkoje vyraujančias kainas ir savo finansinę padėtį

Suprantama, kad ekonominės krizės laikotarpiu NT kainos krenta. Tuo tarpu krizei pasibaigus ir šalies ekonominei padėčiai atsistačius – nekilnojamojo turto objektų kaina auga. Tai yra visiškai elementarūs NT rinkos dėsniai, tačiau nemaža dalis žmonių susitelkia tik į šį veiksnį, bandydami nuspėti nekilnojamojo turto rinkos pokyčius ir tokiu būdu sutaupydami.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, kad tai yra labai racionalus sprendimas, dažnai tokiais atvejais padaroma daug klaidų – dėl didelės skubos įsigyjant pernelyg prastą būstą. Todėl svarbiausia, kad jūsų finansinė padėtis būtų tvirta ir stabili. Tuomet NT rinkoje vyraujančios kainos jūsų neblaškys ir nesudarys papildomų rūpesčių.

3.     Nuspręskite, kokio tipo ir kokios būklės būstas jums yra tinkamiausias

Pirmiausia išsiaiškinkite savo tikruosius lūkesčius. Vieni vartotojai pirmenybę teikia tik nuosavam namui. Tuo tarpu kiti mielai įsigytų ir kotedžą ar butą. Viskas priklauso tik nuo jūsų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad labai didelę įtaką turi ir pasirinkto būsto būklė.

Įvertinkite, kokių papildomų išlaidų pareikalaus jus sudominęs NT objektas (pvz., ar reikės atlikti pilną vidinę apdailą, ar reikės pasirūpinti esamo interjero atnaujinimu ir būsto remontu bei kt.).

Nekilnojamojo turto ekspertai http://www.pamario-nt.lt/

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...