Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Aktoriui Vidui Petkevičiui – jubiliejinis 80-sis vaidmuo kine

Aktoriui Vidui Petkevičiui – jubiliejinis 80-sis vaidmuo kine

„Karalių pamaina“
„Karalių pamaina“

Igno Miškinio filme „Karalių pamaina“, kuris nuo penktadienio jau rodomas Lietuvos kino teatruose, vaidina vienas iš ryškiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių Vidas Petkevičius. Už šį antro plano vaidmenį jis buvo apdovanotas sidabrine gerve. Buvęs sovietinis funkcionierius Daubaras „Karalių pamainoje“ – jubiliejinis 80-sis vaidmuo kine aktoriui Vidui Petkevičiui. Režisierius vaidmenį jam patikėjo Dainiaus Gavenonio, taip pat vaidinančio filme, siūlymu ir dėl to be galo džiaugiasi. Savo personažą V. Petkevičius suvaidino tobulai įtikinamai, taikliai atskleisdamas visas tokio tipažo savybes. Režisierius Ignas Miškinis sako, kad ir dabar nesame nuo to nutolę, ir dabar politikoje yra tokių personalijų, pilkųjų kardinolų, įpratusių visus kontroliuoti ir viską valdyti, ir tą jie daro lengvai ir su šypsena.

67-erių ilgametis Jaunimo teatro aktorius V. Petkevičius yra gavęs nemažai apdovanojimų už vaidmenis teatro scenoje ir kine. 1987 m. valstybinę premiją aktorius gavo už vaidmenis spektakliuose „Dėdė Vania“ ir „Ilga kaip šimtmečiai diena“.  Taip pat ryškūs vaidmenys Eimunto Nekrošiaus režisuotuose pastatymuose „Katė už durų“,„Pirosmani, Pirosmani…“ buvo ne kartą Lietuvoje įvertinti apdovanojimais „Už geriausią sezono vaidmenį“.

O „Sidabrinę gervę“ scenos veteranas gavo jau ir anksčiau, 2012 m., už Gruinio vaidmenį filme „Tadas Blinda. Pradžia“.

Filmo „Karalių pamaina“ anonsas:

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...