Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Apie „Oskarų“ favoritą filmą „Hju Glaso Legenda“ jau sukurtas ir dokumentinis filmas

Apie „Oskarų“ favoritą filmą „Hju Glaso Legenda“ jau sukurtas ir dokumentinis filmas

„Hju Glaso Legendos“ filmavimo užkulisiai – emocijos, kurių nesuvaidinsi

Filmas „Hju Glaso legenda“, kuris nominuotas net 12 „Oskarų“, sukėlė didžiulį susidomėjimą apie Amerikos pasienyje gyvenančius indėnus. „Nematytas pasaulis“ – tai dokumentinis filmas leidžiantis pamatyti filmavimo užkulisius. 45-ias minutes trunkanti dokumentika privers susimąstyti apie didžiausias žmonijos kuriamas problemas. O tie, kurie manė, kad aktoriaus profesija lengva – supras, kad jiems tenka patirti bauginančių dalykų.

Filmas „Hju Glaso legenda“
Filmas „Hju Glaso legenda“

Visai filmavimo grupei ir aktoriams filmo kūrimo metu teko išgyventi pačias ekstremaliausias gyvenimo sąlygas. Kai kurie patirtus išgyvenimus įvardijo kaip „pragarišką patirtį“. Ne paslaptis, kad buvo tokių, kurie metė darbus, nes neištvėrė esančių sąlygų. Pagrindinį personažą Hju Glasą įkūnijantis Leonardas DiCaprio teigia žinojęs kiek daug pastangų ir dar daugiau drąsos reikalaus šis vaidmuo, todėl jis nesigaili dėl nieko ką teko patirti. Režisierius Alejandro González Iñárritu norėdamas, kad juostoje kuriamas vaizdas būtų kuo tikroviškesnis, aktorių vertė valgyti žalias stumbro kepenis, lįsti į užšalusią upę ir net nakvoti gyvūno skerdienoje.

Šis filmas yra kur kas daugiau nei žvilgsnis iš arčiau į kūrėjų ir aktorių išgyvenimus. Pasakojant vieno geriausių kailių medžiotojo ir patyrusio keliautojo Hju Glaso istoriją – paliečiamos žmonijai aktualios problemos.

Pasak L. DiCaprio – „Hju Glaso legenda“ yra puikus atspindys parodantis kokią žalą darome savo pačių planetai. „Reikėtų pradėti imtis pirmųjų žingsnių tam, kad parodyti žmonijai, jog nuolatinis mūsų planetos alinimas mus visus prives iki katastrofos“, – sakė aktorius, taip pat žinomas kaip aktyvus gamtosaugininkas.

Dokumentikoje taip pat gilinamasi ir į indėnų istorijas. Forestas Goodluck, kuris vaidina Glaso sūnų Hoką sako, jog aktorių įkūnijamas indėnų vaidmuo visuomet yra šiurkščiai iškraipomas Holivude. Dokumentinis filmas parodo jauno aktoriaus vizitą Fort Berthead rezervate, Šiaurės Dakotoje, jo protėvių žemėje. Būtent ten pastatyta užtvara atskyrė daugelį jo protėvių. „Tai gili daugumos žmonių, kurie gyveno čia žaizda.“ – sakė aktorius.

Pats režisierius Alejandro Gonzálezas Iñárritu filme kalba: „Aš manau, kad mes vis dar kasame, pjauname ir išgauname kiekvieną gamtos išteklių kokį tik galime ir aš nežinau kada mes suprasime, iki kol nenužudysime paskutinio žvėries, nesuvalgysim paskutinės žuvies ir nenukirsime paskutinio medžio, kad mes nebūsime sotūs pinigų kiekiu“.

Daugybę „Oskarų“ statulėlių žadantį surinkti filmą „Hju Glaso Legenda“ Lietuvos kinuose žiūrėkite jau nuo 2016 metų sausio 29 dienos.

Visas dokumentinis filmas:

Filmo „Hju Glaso legenda“ lietuviškai subtitruotas treileris:

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...