Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / A. Blaževičiaus debiutui atiteko vienas pagrindinių Minsko kino festivalio prizų

A. Blaževičiaus debiutui atiteko vienas pagrindinių Minsko kino festivalio prizų

Spalį prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose – Busane ir Varšuvoje – buvo pristatytas pirmasis Andriaus Blaževičiaus pilnametražis filmas „Šventasis“ („The Saint“). Kiek vėliau ši su ironija apie krizines žmogaus situacijas pasakojanti juosta parodyta ir Liubeke, festivalio „Nordic Film Days“ pagrindinėje konkursinėje programoje. Debiuto sėkmę įrodo ne tik tokių garsių kino renginių dėmesys, bet ir specialus žiuri prizas, praėjusią savaitę įteiktas A. Blaževičiui Minsko kino festivalyje „Listapad“.

„Žiuri savo prizą skiria filmui „Šventasis“, kur žmogiškoji prigimtis stebinančiai perteikta itin talentingo aktoriaus Mariaus Repšio“, – savo nuosprendį komentavo vertintojai.

„Šventasis“
„Šventasis“

Toje pačioje programoje „Youth on the March“ drauge su A. Blaževičiaus filmu varžėsi kolegų iš Japonijos, Kanados, Kolumbijos, Rusijos ir kitų šalių pirmieji arba antrieji kino darbai. Juos vertino kino industrijos profesionalai: garsi jaunosios kartos lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė („Sangailės vasara“), ilgametis San Sebastiano kino festivalio programos sudarytojas Roberto Cueto ir vienas įdomiausių šių dienų Kanados režisierių Denis Côté („Vik ir Flo pamatė lokį“).

Pasak režisieriaus, jam šis laimėjimas labai svarbus, nes programa buvo sudaryta iš itin stiprių A klasės festivaliuose, pavyzdžiui, Kanuose ar Karlovi Varuose, pristatytų juostų.

Filmo anonsas:

„Šventojo“ kelionės po kino festivalius

Filmas „Šventasis“ pasakoja apie kažkur Lietuvos provincijoje gyvenantį Vytą, balansuojantį ant finansinės ir vertybinės krizės ribos. Juosta, jos kūrėjo teigimu, didžiausiame Azijos kino renginyje, Busano kino festivalyje, buvo labai gerai priimta, nepaisant didelių kultūrinių ir mentalinių skirtumų.

„Pietų Korėjoje teko išgirsti, kad kai kam tai geriausias matytas filmas. „Šventojo“ ironija, ko gero, labiausiai buvo suprasta Varšuvos kino festivalyje. Apskritai filmas labai paveikė lenkų žiūrovus ir vėlgi susilaukė puikių reakcijų. Daugeliui festivalių, kuriuose jau parodytas „Šventasis“, žiūrovų tai buvo pirma pažintis ne tik su lietuvišku kinu, bet ir su Lietuva“, – „Šventojo“ sėkme svetur džiaugėsi režisierius.

Festivalio „Nordic Film Days Lübeck“ pagrindinėje konkursinėje programoje rodytas filmas dalyvavo ir tradicija tapusioje sesijoje, kurioje pasirinktus kino darbus vertina šveicarų pastoriai. Šį kartą jų diskusijų objektu tapo ir „Šventasis“. 25 pastoriai, drauge su filmo režisieriumi ir prodiusere Marija Razgute, aptarinėjo filmą, atsižvelgdami į jo scenarijų, siužetą, vaizdų kalbą, simbolinę ir kitas reikšmes. Pasak M. Razgutės, filmas jiems labai patiko ir buvo pasirinktas būtent dėl jo aktualumo šiandien. Valandą trukusią diskusiją reziumavo pastorių mintis, kad „Šventasis“ yra „šiuolaikiškas filmas apie viltį, kuriame keliais žodžiais pasakoma labai daug“.

Filmo „Šventasis“ premjera Lietuvoje numatoma 2017 metų rugsėjį.

 

Apie filmą „Šventasis“

2008 metais, šalį ištikus krizei, Vytas netenka mechaniko darbo. Provincijos darbo biržoje jis sutinka kirpėją. Jaunas vyras ima vis daugiau laiko leisti su ja, o ne su savo žmona ir dviem mažametėmis dukromis. Ilgas bedarbio dienas Vytas stumia kirpėjos kėdėje, vaikščiodamas į darbo pokalbius, sportuodamas ir su mokyklos laikų draugais gerdamas alų daugiabučių kiemuose. Vyrų kasdienybę paįvairina „Youtube“ kanale išvystas vaizdo įrašas, kuriame kažkoks keistuolis prisiekinėja jų miestelyje matęs Jėzų Kristų. Prasideda šio vaikino paieškos. 

Pagrindinį vaidmenį, kaip ir trumpametražiuose A. Blaževičiaus filmuose „Bergenas“ ir „Dešimt priežasčių“, atlieka Marius Repšys. Taip pat vaidina: Indrė Patkauskaitė, Gelminė Glemžaitė, Valentinas Krulikovskis, Lukas Malinauskas. Scenarijaus autoriai: A. Blaževičius, Marija ir Tekle Kavtaradzės.

Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...