Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Dailininkės Gražvydos Andrijauskaitės grafikos paroda

Dailininkės Gražvydos Andrijauskaitės grafikos paroda

2015 metų spalio 16 dieną (penktadienį), 17.00 valandą „Klaipėdos galerijoje“ (adresas Bažnyčių g. 6) atidaroma vilnietės dailininkės Gražvydos Andrijauskaitės grafikos paroda.

Pirmojoje personalinėje parodoje Klaipėdoje dailininkė pristato apie 40 įvairaus dydžio grafikos lakštų ir keletą tapybos darbų.

Kruopštūs, saviti ir mąslūs kūriniai, vaizduojantys mielus, tačiau nebanalius personažus. Tokie yra jaunos grafikės Gražvydos Andrijauskaitės kūriniai, atveriantys duris į grafikos meno ir magijos pasaulį.

Dailininkė kuria įvairiomis grafikos technikomis (ofortas, akvatinta, sausa adata ir kt.). Jos darbai pasižymi ne kasdienišku stiliumi, kiekvienas daiktas, detalė ar dalykas, pavaizduoti grafikos lakšte turi misterijoms būdingą daugiasluoksnę, ne taip lengvai įmenamą ar pamatomą reikšmę.

Gražvydos Andrijauskaitės grafikos paroda
Namas ant kojelių, 30 x 30, ofortas, akvatinta, sausoji adata

Jos kūryboje plati nuotaikų, turinio ir vaizduojamų objektų skalė: nuo istorijų apie linksmus charakteringus gyvūnėlius ir mielus vaikučius iki paslaptingų moterų portretų. Dekoratyviniuose ofortose, su ornamentiniu puošnumu, pritraukiančiu žiurovo akį, glūdi gili mintis.

„Menininkė dar gana jauna, bet jau visiškai subrendusi savo kūryba, aktyviai besireiškianti grafikos srityje ir tai daranti su tikru profesionalumu, įsigilinimu ir savitu, individualiu požiūriu į kiekvieną pradėtą darbą”, – apie jaunąją kolegę sako grafikas Egidijus Rudinskas.

„Grafika turi daugybę skirtingų technikų ir kiekviena iš jų leidžia išgauti skirtingus efektus, smulkiausias detales, ornamentus ir įvairiaspalvius tonus, – teigia parodos autorė, neslėpdama susižavėjimo grafikos galimybėmis ”

Gražvyda Andrijauskaitė grafiką studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo menų magistro laipsnį. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2001 metų. Menininkės darbai eksponuoti Švedijoje, Suomijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Lenkijoje, JAV ir kitose šalyse. Nuo 2013 metų ji yra aktyvi Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodos atidaryme ir susitikime su autore, kuris įvyks spalio 16 dieną, penktadienį 17.00 valandą „Klaipėdos galerijoje“ adresu Bažnyčių g. 6.

Paroda veiks iki 2015 metų lapkričio 12 dienos.

Taip pat skaitykite

Valentino dienos proga – 3 romantiškos dovanų idėjos

Valentino diena – puiki proga priminti apie savo jausmus ir pasidalinti meile su kitais. Tačiau ...