Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Kultūra / Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu“

Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu“

2016 metų birželio mėnesio 2 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą „Klaipėdos galerijoje“ (adresas Bažnyčių g. 6, Klaipėda), vyks Dainos Vanagaitės Belžakienės parodos „Po spaudimu“ („Under Pressure“) atidarymas.

Angliškas parodos pavadinimo vertimas – „Under Pressure“ – tikriausiai nuskamba kaip atlikėjo David Bowie ir grupės Queen bendro muzikinio darbo atgarsis. Tai užuomina apie sudėties kelionę ekspozicijoje: vienas plius vienas lygu vientisumas. Tokia dvejetainė dėlionė Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu“.

Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu“
Dainos Vanagaitės Belžakienės paroda „Po spaudimu“

Pristatomos parodos pavidalas – skulptūrinis. Ekspoziciją sudaro pastatomi ir įrėminti, kabinami ant sienos, objektai. Pavieniai kūriniai sukurti iš pusiausvyros ir menančios tą dvejetainę mozaikos dėlionę. Dominuojančios darbų spalvos – juoda ir balta lygu balansui.  Originalios kūrybos darbai ir naujam gyvenimui prikeltos antikvariate rastos detalės – objektų sintezė. Kietai minkštos gipso atliejos ir minkšti kūnai lygu vientisai skulptūrinei formai. Aptaki, įvairiai atsikartojanti forma darbuose, ir šioms formoms slėgį pridedančios figūros – chroniškas judesys. Slegiamosios įvairiais jėgos simboliais, svarmenimis, rėmais, formos sukurtos ir vaizduojamos kaip lėtai išsiveržianti, spraudžiama ar perspausta balta masė. Balta autorės pasirinkta neatsitiktinai. Spaudimo procese susiformavusiuose formose, akylas parodos žiūrovas, pamatys ne vien simbolinę žinią, kurią galės apibendrinti mintyse savo pasirinkta spalva. Menininkė, kviesdama į parodos atidarymą, suteikia raktą į vieną parodos objektų šifravimą: rašomoji mašinėlė – išpūstas žodžių burbulas.

Apie autorę. Daina Vanagaitė Belžakienė gimė 1969 m. sausį, Marijampolėje. Mokėsi Kauno vaikų keturmetėje dailės mokykloje, tuometiniame Stepo Žuko technikume. 1990 – 1995 m. Kauno Dailės akademijoje baigė keramikos specialybę. 2001 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Parodose ir simpoziumuose dalyvauja nuo 1990 m.

Monika Valatkaitė

Paroda vyks iki birželio mėn. 30 dienos.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...