Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Kultūra / DALIOS SKRIDAILAITĖS tapybos paroda „ŠVIESOS PRELIUDAS”

DALIOS SKRIDAILAITĖS tapybos paroda „ŠVIESOS PRELIUDAS”

Šių metų kovo  24 dieną, ketvirtadienį, 17.30 valandą „Klaipėdos galerijos“ filiale  mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje (adresas H. Manto g. 22, Klaipėda), vyks DALIOS SKRIDAILAITĖS tapybos parodos „ŠVIESOS PRELIUDAS” atidarymas.

DALIOS SKRIDAILAITĖS tapybos paroda "ŠVIESOS PRELIUDAS"
Baltas natiurmortas (organizatorių nuotr.)

Pradžia tai tyla prieš audrą. Tapytoja Dalia Skridailaitė moteriška maniera moka slopinti uostamiesčio vėtrą. Parodos cikle „Šviesos preliudas“ Klaipėdos senamiesčio motyvai tarpusavyje jungiami tema, kurią pamėgę autorės gerbėjai. Tai – gėlių žiedai. Galerijos sienas užlies žvilgsnis į Mėmelio peizažą, per pieninio rūko blausą ir baltų gėlių sodai, kur ne kur, paryškinti sodriais spalvų akcentais.

Antrąja pavadinimo dalimi, žodžiu preliudas, lyg įspėjama, kad parodoje prisimenama kūrybinės kelionės pradžia. Šiuo darbų ciklu autorė neria į odisėją, atgaivindama ankstyvo savo tapybos laikotarpio temą – Klaipėdos peizažą. „Matyt, jeigu žmoguje kažko būta, tai dalis to visada išlieka“ – E. Hemingvėjus. Dailininkė nesistengia fiksuoti fotografinio realistinio motyvo. Miestas toks, kokį autorė jaučia jį esant. Klaipėdos charakteringa, vokiško tikslumo architektūra lyg voratinklis ištapyta geometriniais mentelės potėpiais.

Ribos neegzistuoja, tik jaučiasi kūrybinė branda. Tad kaip auga ir keičiasi Dalios Skridailaitės tapyba ir kaip šiandien atrodo iš naujo pristatoma Klaipėda kviečiame pamatyti „Klaipėdos galerijoje“ kovo 24 d. 17.30 valandą parodos „Šviesos preliudija“ atidaryme.

Paroda vyks iki 2016 metų balandžio 21 dienos.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...