Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Darbas Vokietijoje ir tai, ką turėtų žinoti kiekvienas būsimas darbuotojas

Darbas Vokietijoje ir tai, ką turėtų žinoti kiekvienas būsimas darbuotojas

Kuomet imame ieškoti darbo užsienio šalyse, turime suprasti, kad šis procesas įprastai būna ne tik ilgesnis, tačiau ir gerokai labiau komplikuotas, o viena svarbiausių viso to priežasčių yra visiškai kitokia kultūra ir požiūris į darbą. Todėl jei jus sudomino darbas Vokietijoje ir jūs norėtumėte šios šalies darbo rinkoje išbandyti savo galimybes, turėtumėte labai gerai pasiruošti ir būtinai vadovautis keliais svarbiais patarimais.

Visuomet būkite punktualūs

Kai tautiečius domina darbas Vokietijoje, jie turėtų įsisavinti vieną labai svarbų dalyką – punktualumas Vokietijoje yra ne tik privalumas, tačiau ir būtinybė. Todėl prieš keliaujant į darbo pokalbį, būtina ne vieną kartą peržiūrėti maršrutą, kuriuo teks keliauti, ir nepamiršti konkrečios vietos, kurioje vyks darbo pokalbis. Tuomet jūs žinosite, kaip galėsite ten nukakti ir kiek tai jums užtruks. Taip pat būkite pasiruošę kalbėti apie miestą, kadangi darbo pokalbį vykdantis žmogus gali užduoti „ledus pralaužiančių“ klausimų, susijusių su jums nauja aplinka. Vokiečiai visuomet vertina punktualumą, todėl būkite tikri, kad reikiamoje vietoje būsite reikiamu metu. Žinoma, darbo pokalbiui nepasirodykite visa valanda anksčiau – pakaks ir 15-25 min.

Atitikite „aprangos kodą“

Atminkite, kad jūs turite tik vieną bandymą padaryti gerą įspūdį potencialiam darbdaviui. Vokiečiai pirmiausia pasitinka pagal išvaizdą, o tai reiškia, kad akimirksniu pagal ją gali ir „nuteisti“. Nesuteikite darbo pokalbį vykdančiam žmogui nei vienos priežasties susidaryti apie jus klaidingą įspūdį, kadangi gali praeiti amžiai, kol jis pakeis savo pirminę nuomonę. Aprangos kodas šiuo atveju gali būti skirtingas, atsižvelgiant į konkretaus darbo pobūdį ir darbovietę. Norėdami neprašauti pro šalį, iš anksto galite pasiteirauti į darbo pokalbį jus kviečiančio žmogaus apie darbovietėje taikomus reikalavimus darbuotojų aprangai.

Turėkite keletą CV ir motyvacinio laiško kopijų

Jūs turite įrodyti potencialiam darbdaviui, kad esate tinkamai pasiruošę ir norite gauti darbą. Jei darbo pokalbio metu su savimi turėsite daugiau nei vieną savo CV ir motyvacinio laiško kopiją, tai potencialiam darbdaviui parodys, kad jūs esate patikimas ir iš anksto apie viską pagalvojantis. Jūsų CV turėtų būti tiek anglų, tiek ir vokiečių kalbomis.

Pasinaudokite savo atliktu tyrimu

Prieš keliaudami į pirmąjį darbo pokalbį, jūs visuomet turėtumėte atlikti tyrimą apie savo potencialų būsimą darbdavį. Šiuo atveju svarbiausia yra tai, kad rastą informaciją jūs įsimintumėte ir tinkamu metu panaudotumėte darbo pokalbio metu. Pavyzdžiui, pasidomėkite apie naujus produktus, kurie neseniai pasirodė ar dar tik pasirodys, ir pasiteiraukite apie progresą, darbuotojų lūkesčius, susijusius su naujovėmis ir kt. Tokie klausimai turėtų užpildyti „tuščias“ pokalbio vietas. Tai reiškia, kad jie tikrai neturėtų būti užduodami tuomet, kai darbo pokalbį vykdantis žmogus užduoda jums klausimus, susijusius su jūsų būsima padėtimi kompanijoje.

Jūsų atliktas išankstinis tyrimas taip pat taps labai naudingas tuomet, kai potencialus darbdavys pasiteiraus jūsų, kodėl jūs nusprendėte pasirinkti jų kompaniją. Taipogi, panaudokite rastą informaciją apie kompaniją, kai jums bus užduotas klausimas, kaip save kompanijoje įsivaizduojate po penkerių metų. Tuo tarpu, kai bus kalbama apie atlyginimą, nepamirškite pasitelkti internete rastus duomenis. Atsižvelgiant į konkrečią sritį ir darbo pobūdį, jūsų gali būti paklausta, kokie yra jūsų lūkesčiai atlyginimo atžvilgiu.

Nepamirškite savo pasiekimų

Darbo pokalbis nėra vieta drovėtis ir kuklintis. Nepaisant to, ar jūs esate vyras, ar moteris, pokalbio metu turėtumėte įvardyti savo pasiekimus ir leisti potencialiam darbdaviui suprasti, kad jūs esate geriausias kandidatas naujai darbo vietai.

Išlaikykite akių kontaktą

Akių kontaktas sukuria artimesnį ryšį tarp jūsų ir žmogaus, su kuriuo jūs kalbate. Vakarų pasaulyje akių kontakto išlaikymas yra siejamas su pasitikėjimu savimi, stiprybe ir intelektu. Darbo pokalbio metu pasistenkite žvelgti prieš jus esančiam žmogui tiesiai į akis. Tokiu atveju jumis ims labiau pasitikėti ir jaus jums didesnį palankumą.

Taip pat skaitykite

TOP 5 kiaušinių marginimo būdai

Velykos kiekvienais metais pažeria iššūkių ir priverčia pagalvoti, kaip gi šiemet numarginti margučius, kad jie ...