Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Darbo apranga virėjams

Darbo apranga virėjams

virejas

Restorano šefui ar paprastos miesto valgyklos virėjui rūpi ne tik kaip skaniai pagaminti patiekalus bet ir patogiai jaustis savo darbo vietoje. Ne kiekviena maitinimo įstaiga savo darbuotojams gali pasiūlyti individualiai pasiūtą aprangą pagal kiekvieno žmogaus išmatavimus. Visų pirma, tai yra didelė finansinė našta įmonei pagaminti skirtingą aprangą kurios tarnavimo laikas yra ganėtinai trumpas. Dažniau patys šefai perkasi arba siuva sau darbo rūbus apmokėdami už juos patys. Kaip paprastai ir mažesniais kaštais spręsti šia problemą siūlo atvila.lt specialistai.

Universali firminė apranga

Tie virėjai kurie dirba atvirose erdvėse t.y. kai virtuvė sujungta su restoranu tam kad lankytojai galėtų išsirinkti norimus maisto produktus ir matyti kaip iš jų gimsta patiekalai, dažniausiai dėvi firminę aprangą su restorano logotipu ar kita simbolika. Tai daroma dėl geresnio įvaizdžio ir bendros tvarkos nes skirtingai apsirengę virtuvės darbuotojai mažų mažiausiai atrodys nepatikimai o tai sukels asociacijas apie jų kaip specialistų gebėjimus ruošiant maistą. Ne visada būtina personalizuoti virėjų aprangą, tiesiog užtenka kad ji būtų vienodos spalvos ir to paties dizaino modelių.

Darbo drabužiai virėjams ne tas pats kas statybininkams, čia svarbu kiekviena detalė ir dėvėjimo patogumas. Jei kelnės ar švarkas varžo judesius, virėjas jaučia diskomfortą, gali greičiau pavargti, jaustis susierzinęs dėl nepaaiškinamų priežasčių. Visą tai nulemia galutinį rezultatą – maisto ruošimo procesą ir pačia priekalų kokybę. Patyrę restoranų vadybininkai žino kaip svarbu parinkti tinkamą darbo aprangą virėjams todėl konsultuojasi ir išklauso jų pageidavimus ir pastabas.

Atsparumas

Virtuvės darbo drabužiai yra kone kasdien plaunami, džiovinami ir lyginami. Virtuvės apranga kaip ir viešbučių patalynė ir rankšluosčiai skalbiami ir lyginami pramoniniu būdu, tai reiškia kad jų tarnavimo laikas yra ženkliai trumpesnis nei įprastų rūbų. Be to, juos apdoroti naudojami skalbikliai ir balikliai ir tai kenkia audinių kokybei todėl virėjų apranga fiziškai greičiau dėvisi ir praranda estetinį vaizdą. Kas atsitinka? Blunka spalva, rūbai praranda formą ir išvaizdą. Siekiant to išvengti, virėjams drabužiai siuvami iš atsparesnių audinių ir prieš užsakant darbo aprangą virėjams reikia išsiaiškinti iš kokių medžiagų ji pagaminta ir jokiu būdu nesusigundyti pačiu pigiausiu tiekėjo pasiūlymu.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...