Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Daugiau nei 300 km pėsčiomis dėl kilniausio šios vasaros tikslo

Daugiau nei 300 km pėsčiomis dėl kilniausio šios vasaros tikslo

Gegužės 21 dieną du šauktiniai savanoriai Lukas Kasnauskas ir Raimundas Ušackas baigė 9 mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kurią atliko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Butigeidžio dragūnų batalione, Klaipėdoje. Iš čia jaunuoliai pasiryžo pėsčiomis grįžti į Vilnių, įveikti daugiau nei 300 kilometrų ir kelyje sutiktiems papasakoti apie projektą „Misija Sibiras“ bei paskatinti prie jo prisidėti.

Lukas Kasnauskas – dvidešimtmetis jaunuolis, mokslus Vilniaus kolegijoje iškeitęs į savanorio šauktinio uniformą, o dabar, baigęs tarnybą, pasiryžęs stoti į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Raimundas Ušackas – dvidešimt ketverių metų vaikinas, baigęs ekonomikos ir politikos bakalaurą, Maskvoje studijavęs rusų kalbą. 2007-aisiais metais Raimundas buvo „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvis, tad būtent jo iniciatyva vyrai savo kelionę pėsčiomis paskyrė žiniai apie projektą skleisti.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Iš Klaipėdos į Vilnių Lukas ir Raimundas ketina nueiti per savaitę, pakeliui užsukant į miestelius ir gyvenvietes, tam, kad juose sutiktų kuo daugiau žmonių ir galėtų jiems papasakoti apie projektą „Misija Sibiras“ bei primintų, kad kiekvienas gali tapti projekto dalimi prisidėdamas prie šių metų projekto tikslų įgyvendinimo.

Paklausus vaikinų, kodėl jie ryžosi tokiam milžiniškam iššūkiui, abu vienbalsiai tvirtino, kad pagrindinis jų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į mūsų istorinės atminties išsaugojimo jaunajai kartai svarbą. Abu vaikinai labai palaiko „Misija Sibiras“ idėjas, todėl nusprendė prisidėti prie žinios apie projekto darbus skleidimą visoje Lietuvoje. „Šis žygis nėra apie kilometrų skaičių. Tai žygis, kuriuo norime atkreipti visuomenės dėmesį, norime parodyti, kad siekiant didelių tikslų galima padaryti viską. Kviečiame visus nelikti abejingais ir kartu su mumis prisidėti prie šių metų „Misija Sibiras“ ekspedicijos, kurios metu jauni žmonės išsaugos dar vieną dalelę mūsų istorijos.“ – teigė vienas iš žygeivių Raimundas Ušackas.

Prisidėti prie projekto ir kartu išsaugoti gyvą istorinę atmintį galite net keliais skirtingais būdais:

  1. Pervesdami norimą sumą projekto paskiroje aukojimo portale aukok.lt arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1255. SMS auka 2 €;
  2. Įsigydami projekto „Misija Sibiras“ atributikos bei dešimtmečio albumą „Misija Sibiras 2006-2015“;
  3. Atlikdami nemokamą perlaidą projektui bet kuriame Lietuvos pašto skyriuje.

Būdų padėti daug, bet visi jie veda į vieną tikslą – jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymą. Kurį būdą bepasirinktumėte, visa projekto „Misija Sibiras“ komanda taria jums didžiausią AČIŪ už Jūsų gerumą, nes tik kartu mes galime judėti į priekį!

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...