Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Ekologiško kelto per upę projektas sulaukė aukšto įvertinimo

Ekologiško kelto per upę projektas sulaukė aukšto įvertinimo

Prieš kelis metus grupė iniciatyvininkų subrandino kelto per Nerį idėją. Švytuoklinis jo veikimo principas yra paprastas ir ekologiškas. Ant lyno pritvirtintą keltą  stumia vandens srovė. Pasukus vairą keičiasi kelto plaukimo kryptis, todėl į abu krantus galima persikelti savarankiškai. Dabar ši idėja pamažu įgauna formą – Kultūros taryba finansuojamų projektų sąraše keltui vardu „Uperis“ skyrė pirmąją vietą. Kalbiname idėjos iniciatorius.

– Kaip jaučiatės gavę tokį aukštą įvertinimą?

uperis

Paulius Zaviša:

Jaučiuosi puikiai, ačiū. Toks įvertinimas tikrai pakelia nuotaiką.

Justinas Dūdėnas:

Ir greta šio džiaugsmo atsiranda atsakomybė. Dabar turime pareigą ne tik eksperimentus paversti saugiu kokybišku gaminiu, bet ir paruošti jį pilnam oficialiam veikimui.

– Kiek laiko praėjo nuo pirmojo eskizo? Ar neaplankė noras viską mesti, nuleisti rankas?

P. Zaviša:

Idėja gimė prieš trejetą metų. Taip, teko šiek tiek palaukti, ir panašu, kad šiek tiek dar teks. Tačiau šviesa tunelio gale jau matosi, ir gan aiškiai. Į netradicinius projektus visada žiūrima truputi atsargiai, tai natūralu. Prieš kurį laiką viešai raginau atgaivinti Neries upę, siūliau planus. Taip pat esame inicijavę dar vieną projektą – tai „Pušys Klaipėdai“, jo tikslas apsodinti visą uostamiestį pušimis ir paversti jį didžiausiu šalyje kurortu. Abiem atvejais man sakė, kad kovoju su vėjo malūnais. Tačiau dabar vyksta Neries atgaivinimo darbai, o pušų sodinimą klaipėdiečiai priėmė labai teigiamai. Panašu, kad atėjo laikas ir Uperiui.

J. Dūdėnas:

Manau kad šita vizija jau sukaupė pakankamą palaikymą, kad taptų realybe. Nes tai ne tik mūsų idėjos realizavimas – tai plačiau suvoktas miesto poreikis apjungti kultūringo poilsio vietas, du krantus – ir šis poreikis tikrai nebus užmirštas.

Kultūros taryba skirs tik dalį lėšų. Iš kur ketinate gauti likusius pinigus?

P. Zaviša:

Šiuo metu deramės su investuotojais iš privataus sektoriaus, kurie projekto atžvilgiu yra nusiteikę itin teigiamai. Tačiau kartu girdime ir poziciją, kad lėšos papildomai infrastruktūrai įrengti – šiukšliadėžėms, apšvietimui ir papildomiems keliems šimtams metrų dviračių tako turi ateiti iš savivaldybės. Bet jau yra ženklų, kad ši problema vienaip ar kitaip netrukus bus išspręsta.

Ačiū už pokalbį.

Kultūros taryba suteiks projektui 17 000 Eurų finansavimą.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...