Šeštadienis , 23 rugsėjo 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Europos Parlamentas dovanoja nemokamus kino seansus

Europos Parlamentas dovanoja nemokamus kino seansus

Gauti prestižinį Europos Parlamento LUX kino apdovanojimą šiemet pretenduoja filmai „Mediterranea“ (rež. Jonas Carpignano), „Mustangės“ („Mustang“, rež. Deniz Gamze Ergüven) ir „Pamoka“ („Urok“, rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov). Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje suteiks galimybę pamatyti juos nemokamai spalio 19 ir 22 dienomis.

2007 metais Europos Parlamento įsteigtas LUX apdovanojimas kasmet teikiamas Europos kino kūrėjams už filmus, kuriuose atskleidžiamos europietiškos vertybės. Juo siekiama paremti Europos valstybėse sukurtų filmų platinimą visoje ES ir įveikti kalbų barjerus.

Šių metų liepą 50-ajame Karlovi Varų kino festivalyje buvo paskelbtas LUX apdovanojimą gauti pretenduojančių filmų dešimtukas, o rugsėjį Venecijos kino festivalyje paaiškėjo kandidatų trejetukas: tai „Pamoka“, „Mustangės“ ir „Mediterranea“. Šie trys finalininkai Europos Parlamento iniciatyva buvo subtitruoti 24 oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis ir bus rodomi 28 ES šalyse, įskaitant Lietuvą. Nugalėtojas bus paskelbtas lapkričio 25 d. Strasbūre.

Filmas "Pamoka"
Kadras iš bulgarų dramos „Pamoka“

 Nemokami seansai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

  • Spalio 19 dieną 18.30 valandą – „Pamoka“ (Forum Cinemas Vingis Vilniuje, Forum Cinemas Kaune, Forum Cinemas Klaipėdoje)

Anglų kalbos mokytojos Nadeždos sutuoktinis prageria būsto paskolai skirtus pinigus, tad šeimai gresia iškeldinimas. Priremta prie sienos moteris dar tikisi sulaukti malonės iš turtingo tėvo, gyvenančio su jaunesne už ją meiluže, arba laikinai pasiskolinti reikiamą sumą iš lombardo savininko. Tačiau abi galimybės turi papildomų sąlygų. Mokiniams sąžiningumo pamokas diegusi pedagogė priverčiama nusižengti savo moralinėms nuostatoms ir netgi teisėtvarkai.

Drama nugalėjo San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje „Nauji režisieriai“. Tokijo tarptautiniame kino festivalyje režisieriams atiteko specialusis žiuri prizas. Transilvanijos kino festivalyje K. Grozeva ir P. Valchanov pripažinti geriausiais režisieriais, o Margita Goševa – geriausia aktore. Varšuvoje, Geteborge ir Sofijoje filmui skirti svarbiausi festivalių prizai. M. Goševą „Kino pavasario“ konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ žiuri išrinko geriausia metų aktore.

Filmo „Pamoka” anonsas:

  • Spalio 22 dieną 18.30 valandą – „Mustangės“ (Forum Cinemas Vingis Vilniuje, Forum Cinemas Kaune, Forum Cinemas Klaipėdoje)

Šiaurės Turkijoje esančiame kaimelyje Lalė ir keturios jos seserys grįždamos iš mokyklos nekaltai žaidžia su berniukais. Tačiau tokius jų žaidimus suaugusieji traktuoja visiškai kitaip. Jiems tokie veiksmai atrodo kaip pasileidimas, tad nenuostabu, kad merginoms grįžus namo kyla skandalas. Šeimos namai greit tampa kalėjimu, o mokyklą pakeičia gaminimo bei namų ruošos pamokos. Maža to, merginų dėdė jau planuoja dukterėčias ištekinti. Tačiau jaunas merginas ne taip lengva sutramdyti. Jos visos svajoja būti laisvos ir nusprendžia kovoti už savo nepriklausomybę, peržengdamos visas ribas. „Mustangės“ yra Prancūzijos kandidatas gauti „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas.

Filmo „Mustangės” anonsas:

Nemokamus bilietus galite pasiimti kino teatre iki seanso pradžios.

Daugiau informacijos apie filmus ir LUX kino apdovanojimą svetainėse: www.europarl.lt ir www.luxprize.eu

Taip pat skaitykite

Tinkamų kvepalų moterims pasirinkimas

Tinkamų kvepalų paieška yra labai asmeniška patirtis. Kvapas gali sukelti emocijas, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir ...