Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – gyvas „Juno Reactor“ pasirodymas

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – gyvas „Juno Reactor“ pasirodymas

Jau šį savaitgalį vyksiančiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“ pasirodys per 60 reggae, dub, world ir elektroninės muzikos didžėjų bei gyvos muzikos grupių. Likus kelioms dienoms iki festivalio pradžios organizatoriai kviečia susipažinti su pilnu atlikėjų sąrašu ir atkreipti dėmesį į išskirtinius pasirodymus.

Sužavėjo Lietuvos publika

Vieni iš pagrindinių šių metų festivalio „Yaga Gathering“ atlikėjų – britų muzikinis projektas „Juno reactor“. Grupės lyderis Ben Watkins jau grojo mūsų šalyje šią žiemą vykusiame „Yaga-Ball“ maskarade, o šį kartą sugrįžta su visa savo grupe. Pasak grupės įkūrėjo ir kūrybinio vadovo Ben Watkins, Lietuvos publika jam taip patiko, kad sulaukęs kvietimo dar kartą čia atvykti su visa grupe ir surengti gyvą pasirodymą, nė nesuabejojo.

Muzikinis projektas „Juno Reactor“ gyvuoja jau penkiolika metų. Grupė savo veiklą pradėjo kaip meno ir psy transo muzikos projektas, tačiau jų muzikinis stilius nuolat kito. Juno Reactor bendradarbiauja su kitais menininkais, kuria nekomercinę, eksperimentinę muziką ir garso takelius meno instaliacijoms bei kino projektams. Grupė yra sukūrusi garso takelius daugeliui kino filmų, tačiau labiausiai išgarsėjo su kūriniu „Navras“, skirtu garsiajam brolių Wachowski filmui „Matrica“.

Juno reactor lietuvoje
„Juno Reactor”

Ramybės scenoje žinomi vardai

Šiemet festivalio ramybės scenoje pasirodys daugelis puikių elektroninės muzikos atlikėjų. Pasak festivalio ramybės scenos koordinatoriaus Tado Ingilevičiaus, būtina atkreipti dėmesį į Islandijos atlikėją Yagya. Šis atlikėjas jau žinomas Lietuvos publikai, o jo išskirtinį skambesį visuomet galima atpažinti. Ramybės scenoje gros ir garsiausio Danijos leiblo atlikėjas Grand_U, diktuojantis dub techno kultūros madas.

„Labai įdomus atlikėjas B.E.N iš Makedonijos, kuris puikiai žinomas kaip psy chill muzikos atlikėjas. Beje, jis siūlėsi pagroti net 5 valandas, vis tik norėdami pateikti įvairesnės muzikos turėjome sutrumpinti jo pasirodymą. Iš karto po „Yagos“ jis vyks į kitą Europoje žinomą „Ozora“ festivalį“, – sako renginių organizatorius.

Pasak jo, festivalio ramybės scenoje galima laukti ir gyvų pasirodymų. Vienas iš gyvo vokalo atlikėjų – lietuvis King sleep. Beje, šiemet „Yaga Gathering“ vienintelis festivalis Lietuvoje, kuriame jis pasirodys. Verta atkreipti ir į ambient muzikos atlikėjus Sarana iš Suomijos bei Vokietijos didžėjų ir radijo laidų vedėją Zuurb.

Nusipelnę elektroninės muzikos atlikėjai

Iš gausaus būrio pagrindinėje festivalio scenoje pasirodysiančių atlikėjų vertėtų atiduoti duoklę ir švedui Hux Flux, jau spėjusį įeiti į Lietuvos elektroninės muzikos festivalių istoriją. Jis buvo pirmasis iš pasaulyje žinomų psy transo atlikėjų dar 2002 metais grojusių muzikos festivalyje „Ragana“, kuomet tarptautinis elektroninės muzikos festivalis Lietuvoje dar buvo didelė naujovė.

„Yaga Gathering“ scenoje pasirodys ir rusų didžėjus Fungus Funk, kuris yra vienas iš pagrindinių atlikėjų, formuojančių psy transo kultūrą Rusijoje. Tarp laukiamiausių – Didžiosios Britanijos didžėjus ir aktyvus psichodelinės kultūros veikėjas Liquid Ross, bei vienas populiariausių hitech atlikėjų Will O Wisp iš Argentinos. Festivalio didžiojoje scenoje gros ir vienas iš žinomiausių Baltijos šalių psichodelinės muzikos didžėjų, ilgametis „Yaga Gathering“ dalyvis ir vienas iš organizatorių DJ Unitone.

Be daugybės didžėjų, festivalio didžiojoje scenoje pasirodys unikalus didžeridu trio iš Izraelio „Onogana“, Sankt Peterburgo cyber folk atlikėjai „Atlantida Project“, viena perspektyviausių Lietuvos elektroninės muzikos grupių „Without letters“ bei kiti.

Visą atlikėjų sąrašą galima rasti festivalio „Yaga Gathering“ internetinėje svetainėje: www.yaga.lt

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...