Pirmadienis , 2 spalio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ nuo archainių keramikos dirbtuvių iki šamaniškos pirties

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ nuo archainių keramikos dirbtuvių iki šamaniškos pirties

Archainės raugo keramikos dirbtuvės, vaikščiojimas per žarijas, smilkalų gamyba ir šamaniška pirtis – tai tik maža dalis veiklų, į kurias įsijungti kvies muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“.

Atsigręš į senąsias tradicijas

Paskutinį liepos savaitgalį prasidėsiančio festivalio tema – žiedas, simbolizuojantis begalybės tėkmę, niekada nesibaigiantį kismą. Tad organizatoriai kviečia atsigręžti į senąsias tradicijas ir sudalyvauti išskirtinėse trijų dienų raugo keramikos dirbtuvėse. Iš Panevėžio atvykstantis keramikas ir skulptorius Audrius Gokas įvairiomis technikomis dirba bei moko kitus jau daugiau nei 15 metų.

„Festivalyje „Yaga Gathering“ mokysimės archainės raugo keramikos technikos, kurios pagalba gaminsime puodynes. Nors technikų yra įvairių, tačiau ši man pačiam labai arti širdies. Viskas vyks tris dienas. Pirmąją – ruošime molį ir lipdysime įvairias archaines puodynes. Antrąją dieną – džiovinsime darbus, ruošime malkas ir laužo duobę. Na, o trečiąją dieną degsime darbus ir grožėsimės rezultatais.“ – sako menininkas.

Pasak jo, jokio specialaus pasiruošimo norint sudalyvauti dirbtuvėse nereikia, užtenka tik noro ir nusiteikimo tris dienas iš eilės po kelias valandas skirti šioms dirbtuvėms. Archainio stiliaus puodynės būna puošiamos įvairiomis saulutėmis ir kitokiais pagoniškais simboliais, tad visi dirbtuvių dalyviai galės ne tik susipažinti su senosiomis tradicijomis, bet ir išmokti jas atpažinti.

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“
Organizatorių nuotr.

Šamaniška pirtis iš Pietų Amerikos

Pirmą kartą festivalio istorijoje visi lankytojai galės pasimėgauti Pietų Amerikos pirtimi – temaskaliu. Tai tradicinė pirtis, kuri P. Amerikoje nuo senovės buvo naudojama valymo bei gydymo ritualuose.

Temaskalio ritualą pristatys ir prisijungti kvies Anne-Laure Vincke, kuri yra šventosios Itzachilatlano ugnies šeimos gyduolė, kvėpavimo technikų meistrė, tao-tantra masažo mokytoja.

Temaskalio ritualas susidaro iš kelių ciklų, skirtų atskiram elementui ir skirtingai pasaulio krypčiai. Durys į pirtį atveriamos kelis kartus, kiekvieną kartą atverdamos kelią tam tikram kiekiui įkaitusių akmenų. Ant įkaitusių akmenų beriami smilkalai. Kai visi akmenys skirti tam ciklui suguldomi duobėje, temaskalio durys uždaromos ir ant akmenų pilamas vanduo.

Ši ceremonija išvalo ir suteikia jėgų, atpalaiduoja raumenis, bei nuramina protą.  Temaskalis atveria širdį, padeda sureguliuoti energijos ir kraujo tekėjimą kūne, sustiprina imunitetą, padeda moterų ciklui, hormoninei bei endokrininei sistemai.

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ prasidės jau kitą savaitę – liepos 30 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 3 dienos Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos rajone). Festivalio sveikatingumo ir amatų erdvėse laukia daugiau nei 30 jau tradicija tapusių ir visiškai naujų paskaitų, dirbtuvių ir kitų veiklų. Tarp jų – tradicinis bėgimas per žarijas, įvairūs masažai, meditacijos ir jogos pamokos, kakavos ceremonija, smilkalų gamyba, astrologo ir chiromanto pranašystės ir daugelis kitų.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite: www.facebook.com/YagaGathering

Taip pat skaitykite

Energija už objektyvo: šiuolaikiniai foto ir vaizdo kamerų akumuliatoriai

Skaitmeniniame amžiuje akumuliatoriai yra mūsų foto ir vaizdo kamerų gyvybinė jėga. Be patikimų ir ilgai ...