Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / GIEDROS PURLYTĖS tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #“

GIEDROS PURLYTĖS tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #“

2017 metų kovo mėnesio 9 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale

mados ir verslo centre „Herkaus“ galerijoje,  H.Manto 22 atidaroma

GIEDROS PURLYTĖS

tapybos paroda

„MADEINLITHUANIA #“

      Kovo mėn. 9  – balandžio mėn.  5 dienomis „Klaipėdos galerijos“ filiale, mados ir verslo centro „Herkaus“ galerijoje,  H. Manto 22, vyks Giedros Purlytės tapybos darbų paroda „MADEINLITHUANIA #“ .

GIEDROS PURLYTĖS tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #“
GIEDROS PURLYTĖS tapybos paroda „MADEINLITHUANIA #“

Giedros Purlytė kūrybinis moto: estetika ir spalva. Tyla, kurios norisi klausytis. Gamtos interpretacijos. Paslaptis, intuityvus ieškojimas emocinės tiesos. Pagrindinis siekinys – sukurti harmoningą visumą drobėje ir kalbėti tapybos kalba, išreikšti save per spalvą, kurią laikau galinga išraiškos priemone ir šviesą – pagrindinę tapybos kūrinio ašį.

Parodoje „MADEINLITHUANIA #“ pristatomi kūriniai, kuriuos autorė sukūrė per paskutinius dvejus metus. Parodos tema – tapatybės paieškos, visuotinių globalizacijos procesų akivaizdoje. Šiuolaikinio žmogaus gyvenime vis daugiau vietos užima socialiniai tinklai, oro uostai, sutartiniai simboliai, trumpiniai.  „Google“  leidžia surasti  viską. „Google vertėjas“ viską išverčia… tiesa, kartais keistokai. Atrodo, pasaulis ėmė ir sumažėjo. Viskas tapo pasiekiama greitai ir lengvai. O kokia nauja programa padės greitai ir lengvai atrasti savo tapatybę? Koks vertėjas išvers meilės kalbą ir kaip rasti kelią į savo ir mylimų žmonių širdis? Kas yra mano Tėvynė? Kur mano namai? Į šiuos paprastus būties klausimus menininkė bando surasti atsakymus tapydama. Tapydama ji sakosi patenkanti į savo širdies gelmę ir ten pradedanti jausti, kas iš tikrųjų esanti. „Stengiuosi neatsilikti nuo technologinio progreso ir talpindama savo naujus kūrinius „Instagrame“ visada būtinai parašau „MADEINLITHUANIA #“ (vert. sukurta Lietuvoje). Tą akimirką mano širdį pakutena maloni šiluma“, – prisipažįsta dailininkė ir priduria, kad nors daug laiko praleidžia ne Lietuvoje ir fiziškai dalis parodos kūrinių yra sukurti svetur, jų šaknys yra čia – kaip ir jos pačios.

„Giedros Purlytės kuriami pasaulio atvaizdai gimsta iš kantraus tikrovės stebėjimo. Atrodo, kad autorė surenka skirtingus reginius ir tarsi laboratorijoje juos perdėlioja. Taip ji aiškinasi formų, atspindžių, judėjimo ir stabilumo dėsnius“ (doc. dr. Remigijus Venckus).

Paroda vyks iki šių metų balandžio mėn.  5  dienos.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...