Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Greiti kreditai ir vartotojų požiūris

Greiti kreditai ir vartotojų požiūris

Greiti kreditai

Turbūt ne kartą esate girdėję labai prastų istorijų apie plačiai po Lietuvą paplitusius greituosius kreditus. Tačiau ar tikrai greiti kreditai yra didelis blogis? O gal priešingai – pagrindinės problemos slypi neteisinguose vartotojų pasirinkimuose? Apie visą tai verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Visų pirma, turite suprasti, kad greiti kreditai yra lygiai toks pats finansinis įsipareigojimas kaip vienos ar kitos prekės įsigijimas lizingu, būsto paskola, automobilių lizingas ar kt. Ir nors suprantama, kad greitasis kreditas yra kur kas mažesnės piniginės vertės, pats principas yra vienodas. O tai reiškia, kad bet kokį finansinį įsipareigojimą būtina įgyvendinti taip, kaip tai yra įtvirtinta oficialiai sudaromoje sutartyje. Tokiu atveju tiek kreditorius, tiek ir skolininkas turi savas teises ir pareigas, todėl abi šalys privalo laikytis jiems taikomų taisyklių.

Jei vartotojas kreipiasi dėl greitojo kredito, jis turi būti labai gerai įvertinęs savo tikrąją finansinę situaciją ir realias galimybes gautą kreditą grąžinti. Neretai nutinka taip, kad kreditoriai apie konkretų vartotoją mato vienokią oficialią informaciją, o iš tiesų vartotojas turi ir daugiau papildomų mėnesinių pajamų (arba priešingai – turi daugiau neoficialių įsipareigojimų, kurie gali sumažinti bendras mėnesines žmogaus pajamas), todėl tokios ir panašios situacijos turėtų būti įvertintos ir apgalvotos paties vartotojo, nes būtent jam pasirašius paskolos sutartį ir gavus norimą paskolą, reikės reguliariomis įmokomis grąžinti gautą paskolą.

Dar vienas svarbus aspektas yra palūkanos, terminas ir delspinigiai. Kiekvienas vartotojas prieš paimdamas norimo dydžio greitąjį kreditą, turėtų atsižvelgti į kreditui taikomas palūkanas, grąžinimo terminą ir delspinigius, kurie galėtų būti pritaikyti tuo atveju, jei kreditas nebūtų grąžintas laiku. Visa ši informacija padeda geriau ir lengviau suprasti, kiek iš tikrųjų pinigų reikės grąžinti ir kiek galiausiai gautas kreditas bus pabrangęs. Taigi, jei tokie duomenys yra gerai apsvarstomi, o vartotojas yra atsakingas ir pareigingas, jokių papildomų nepatogumų kilti neturėtų. Todėl jei vartotojai ima daugybę greitųjų kreditų, nors puikiai supranta, kad nepajėgs jų laiku grąžinti – tai yra ne greitųjų kreditų, o pačių vartotojų sąmoningumo trūkumas.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...