Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Gręžtiniai pamatai – lanksčiausias pasirinkimas tobuluose namuose

Gręžtiniai pamatai – lanksčiausias pasirinkimas tobuluose namuose

Namo statybos prasideda nuo tinkamiausių pamatų išliejimo, tad norėdami jaustis ramūs, kad visas gyvenamas pastatas bus tvirtas – pirmiausia reikia išlieti kokybiškus pamatus. Geriausias pasirinkimas – gręžtinai pamatai, kurie jau seniai įvardijami kaip lankstus Jūsų namų statybų pasirinkimas.

Žinoma, gręžtiniai pamatai nėra vienintelė galimybė. Tad kartais tik susidėliojus pliusus ir minusus pavyks paprasčiau apsispręsti dėl konkretaus pasirinkimo ir tuo pačiu rasti pamatus, kurie labiausiai tinka Jūsų atveju.

Norint džiaugtis kokybiškais pamatais – svarbu įvertinti kelis niuansus, kurie garantuoja sėkmingą namo statybos pradžią.

Ką žinoti apie pamatus:

  • Pamato konstrukciją reikia pasirinkti priklausomai nuo grunto bei žmogaus poreikių, tad labai dažnai pasirinkimą koreguoja ne norai, tačiau galimybės. Visada verta pasitarti su statybininkais, kurie gali suteikti konsultacijas bei padėti apsispręsti dėl kokybiškų pamatų.
  • Jeigu norite pradėti pamatų statybas, tokiu atveju patys pirmas žingsnis turėtų būti reikalingų dokumentų pasirūpinimas. Žinoma būtinas būsimo namo projektas ir sklypo geologiniai tyrimai, kurie dažnai apsprendžia galimų pamatų pasirinkimą.
  • Gręžtiniai pamatai labiausiai rekomenduojami lengvos konstrukcijos statiniams. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie galvoja apie karkasinius bei medinius namus. Tiesa, tokie pamatai neleis turėti rūsio, tad įvertinkite savo poreikius ir atsakingai rinkitės Jums labiausiai tinkamą variantą.
  • Žinoma skiriantis pamatams tuo pačiu skiriasi ir kaina. Gręžtiniai pamatai labai dažnai įvardijami kaip vienas ekonomiškiausių pasirinkimų, o kadangi ir karkasiniai namai „patys iš savęs“ nėra brangūs, tad patys pirmi namo statybos žingsniai taip pat dažniausiai kainos prasme „įkandami“.
  • Nors renkantis pamatus estetinis niuansas tikrai nėra svarbus, tačiau kartais perfekcionistai nori, kad kiekviena smulkmena būtų įgyvendinta kuo tobuliau. Tad jeigu norite, kad namai būtų gražūs – siūlome rinktis gręžtinus pamatus.
  • Šių pamatų montavimas reikalauja žinių, kadangi viskas yra kur kas sudėtingiau nei galima pagalvoti. Štai todėl visada verta kreiptis į specialistus, kurie pirmiausia įvertins, kokie pamatai Jums labiausiai tinka, o antra – padės tuos pamatus sumontuoti. Liejimo metu naudinga palaikyti bendravimą su specialistais, meistrais, kurie mielai atsakys į visus Jums iškilusius klausimus bei padės rasti tinkamiausius pamatus.
  • Pamatų projektavimo darbus specialistai atlieka ne visada. Kartais reikia samdytis kitus asmenis, kurie suprojektuos pamatus ir dažnai kartu visą namą. Bet kuriuo atveju samdytis savo srities profesionalą verta, kadangi tokiu atveju galėsite jaustis ramus gavęs geriausią variantą, kuris garantuos, kad pastatyti namai bus tokie, kokių labiausiai norite ir papildomai labai tvirti ir kokybiški.

Gręžtiniai pamatai gali būti labai įvairūs, tad naudinga konsultacija su profesionalu, kuris įvertinęs kiekvieno asmens poreikius pateiks rekomendacijas bei padės rasti tai, kas labiausiai tinka ir kas garantuoja, kad gyventi nuo šiol galėsite nuostabiuose ir tvirtuose namuose.

 

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...