Renkantis kietojo kuro katilą, visų pirma būtina atsižvelgti į tai, kokio dydžio namą reikia šildyti. Pagal tai svarbu nustatyti, kokio galingumo katilas reikalingas. Kitas aspektas, kokiu kietuoju kuru planuojama kūrenti. Taip pat reikėtų apgalvoti, ar name bus įrengti radiatoriai, ar grindinis šildymas.
Kietojo kuro katilo galingumas skaičiuojamas apie 1 kW – 10 kv.m. aukštesnės energinės klasės namams ir apie 1 kW – 14 kv.m. žemesnės energinės klasės namams, esant iki 2,5 metro patalpų aukščiui. Be to, apskaičiuojant kietojo kuro katilo galingumą, rekomenduojama šilumos poreikį padidinti 1,1 karto, įvertinus energijos poreikį vandens pašildymui ir atvėsusios sistemos šilumai sukaupti.
Populiariausi yra malkiniai kieto kuro katilai. Jie patrauklūs yra tuo, kad kūrenami įprastomis medžio malkomis arba pjuvenų briketais. Šiuo metu rinkoje yra ir tokių katilų, kuriuos užtenka pakrauti į tris paras vos kartą, kūrenant pjuvenų briketais, malkomis – kartą per 1,5 paros. Kad kūrenimas būtų efektyvus, malkos turi būti sausos. Kuo malkos yra sausesnės, tuo didesnė šiluminė vertė. Degant drėgnoms malkoms, dalis išskiriamos šilumos sunaudojama vandeniui išgarinti ir taip prarandama šiluminė vertė, t.y. nepanaudojama namo šildymui.
Kiti labai populiarūs nuosaviems namams šildyti – granuliniai kieto kuro katilai. Tai plieniniai katilai, kurie kūrenami medienos granulėmis. Plieniniai katilai pasižymi itin aukštu naudingo veikimo koeficientu. Katilo vandens temperatūra siekia net 85 °C. Plieniniams katilams būtina užtikrinti, kad grįžtamasis vanduo į katilą būtų ne mažiau 50-60 °C. Šiuo atveju, jeigu būtų įrengtas grindinis šildymas, būtų reikalingas ketureigis maišymo vožtuvas, kuris sumažintų temperatūrą į grindinio šildymo sistemą ir pakeltų grįžtamojo vandens temperatūrą.
Ketaus kietojo kuro katilai yra nejautrūs korozijai, tačiau jie labai neatsparūs temperatūrų staigiems skirtumams. Taip pat ketaus naudingo veikimo koeficientas yra apie 60%, o plieninio – apie 85%.
You must be logged in to post a comment.