Ketvirtadienis , 21 lapkričio 2024
Pagrindinis / Uostas / Importas ir eksportas: verslo pradžia

Importas ir eksportas: verslo pradžia

Importas – tai bet kokių prekių ar paslaugų įvežimas iš vienos šalies į kitą, o eksportas – tai kilmės šalyje pagamintų prekių ir paslaugų išvežimas parduoti kitoms rinkoms. Taigi, tai, ar jūs importuojate, ar eksportuojate prekes, priklauso nuo jūsų vykdomos komercinės veiklos pobūdžio.

Šiuolaikinė tarptautinės prekybos sistema – tai sudėtingas importo ir (arba) eksporto įmonių, kurios rūpinasi prekių pardavimu, paskirstymu ir pristatymu iš vienos šalies į kitą, tinklas. Jei jus domina galimybė pradėti verslą šiame ekonomikos sektoriuje, žinokite, kad importo ir eksporto verslo rūšių yra daugiau nei viena. Galite orientuotis tik į importą arba tik į eksportą. Galite būti gamintojo atstovas, kuris specializuojasi tam tikroje pramonės šakoje, arba galite būti importo ir (arba) eksporto prekybininkas ar agentas, kuris veikia kaip laisvai samdomas tarpininkas.

Jei norite pradėti importo arba eksporto verslą, turite apsvarstyti daugybę klausimų – kaip ir bet kurio kito verslo atveju. Importo ir eksporto verslui ypač naudinga turėti išsilavinimą verslo, tarptautinių santykių arba tarptautinių finansų srityse. Tai turėtų padėti suprasti, kokius sunkumus reikia įveikti norint parduoti ar pirkti produktą iš užsienio tiekėjo. Taigi, siūlome skaityti toliau ir sužinoti, kokių veiksmų reikia imtis norint pradėti importo ir eksporto verslą.

Pradėkite nuo pagrindų

Pirmiausia pasirūpinkite pagrindiniais dalykais. Tai reiškia, kad reikia užregistruoti savo įmonę toje valstybėje, kurioje bus jūsų pagrindinis filialas, pasirūpinti internetiniu tinklalapiu, gauti visas reikalingas licencijas ir kt.

Jums taip pat reikės verslo plano. Dalis šio verslo plano turi būti skirta rinkų, kuriose norite dirbti, taisyklių ir reikalavimų laikymosi klausimams. Pavyzdžiui, norint įvežti alkoholio ir tabako gaminius į JAV, reikia gauti Alkoholio ir tabako prekybos ir mokesčių biuro leidimą, kuris yra nemokamas, tačiau jo gavimas gali užtrukti kelis mėnesius. Panašius dalykus reikia išsiaiškinti ir vykdant verslą su kitomis šalimis, pradedant įvairiais teisiniais reikalavimais kiekvienoje šalyje ir baigiant draudimu.

Tačiau bene svarbiausia yra tai, kad jums reikia turėti kapitalo. Pradinės išlaidos gali labai skirtis priklausomai nuo to, kokios rūšies importo ar eksporto verslą pradedate.

Pasirinkite importuojamą arba eksportuojamą produktą

Kitas žingsnis pradedant importo arba eksporto verslą – surasti jums patinkantį produktą, kuris, jūsų nuomone, galėtų turėti paklausą tarptautinėse rinkose. Suradę savo produktą, taip pat turite nustatyti jam tinkamą rinką. Juk reikia, kad jį būtų kam parduoti. Čia praverčia jūsų tendencijų paieškos įgūdžiai. Geriausi produktai importo arba eksporto verslui yra tie, kurie tik pradeda populiarėti arba prognozuojama, kad populiarės ateityje.

Galiausiai nereikėtų niekur skubėti. Jūs turite išbandyti savo idėjas. Nemanykite, kad tai, kas jūsų manymu bus parduodama vien todėl, jog jums patinka, akimirksniu taps geidžiama ir rinkoje. Todėl turite būti objektyvūs ir pasirinkti tinkamus produktus.

Ieškokite tinkamų tiekėjų

Kai jau turite produktą, kuriuo norėtumėte prekiauti tarptautiniu mastu, turite rasti vietos gamintoją ar kitą gamintoją, kuris gamina jūsų produktą ir su kuriuo galima užmegzti tvirtą partnerystę. Geri santykiai su tiekėju yra labai svarbūs ilgalaikei importo arba eksporto verslo sėkmei.

Žinoma, turėsite įtikinti tiekėją, kad įėjimas į Lietuvos ar kitą jūsų pasirinktą rinką, kurioje norite parduoti, yra naudingas, ir išsiaiškinti, kaip iš vietinio sandėlio ar gamyklos į kitą sandėlį ar gamyklą, galimai kitoje pasaulio pusėje, nugabenti savo gaminį.

Nustatykite savo produkto kainą

Kai jau žinote, su kokiu produktu norite dirbti, ir nustatėte tikslinę rinką, turite išsiaiškinti, kiek reikia mokėti. Paprastai importo arba eksporto verslo modelis apima du pagrindinius dalykus: parduotų vienetų kiekį ir iš jo gaunamą pelną.

Būtinai nustatykite tokią produkto kainą, kad jūsų antkainis (kuris galiausiai tampa jūsų pelnu, po visų mokesčių atskaitymo) neviršytų sumos, kurią klientas yra pasirengęs mokėti. Tačiau nenustatykite per mažos kainos, nes patirsite pelno trūkumą. Importo ir eksporto sektoriuje importuotojai ir eksportuotojai paprastai taiko 10–15 % didesnį antkainį, nei gamintojas ima iš jūsų, kai perkate žaliavinį produktą.

Suraskite savo klientus

Turite rasti klientų, kuriems galėtumėte parduoti savo pasirinktas prekes. Apsispręsti dėl rinkos nėra tas pats, kas surasti klientų. Paprastai reikia rasti platintojų ir klientų, kurie imtų jūsų gaminius ir parduotų kitiems.

Jei turite kokybišką svetainę, kurioje vykdomos skaitmeninės rinkodaros kampanijos, jūsų klientai galiausiai gali jus lengviau atrasti. Tačiau norint pradėti, naudinga pasitelkti ir senamadiškas priemones, pvz., šaltus skambučius. Pasitarkite su vietiniais kontaktais, kuriuos turite toje vietovėje – jie gali jums suteikti naudingos informacijos pradedant importo arba eksporto verslą.

Susipažinkite su logistika

Bene sudėtingiausias importo ir eksporto aspektas yra logistika, kai reikia kažkur sukurtą produktą nugabenti ir parduoti kitur.

Pasamdyti tarptautinį ekspeditorių paprastai yra gera idėja visoms importuojančioms ir eksportuojančioms įmonėms, nes jis bus krovinių pervežimo agentas, kuris sutaupys daug laiko ir rūpesčių, susijusių su produktų gabenimu iš gamyklos į sandėlį. Iš esmės jūs pateiksite jiems informaciją apie savo verslą ir savo ketinimus dėl produkto, o jie pasirūpins krovinių gabenimo sutartimis, draudimu, o dažnai ir licencijomis, leidimais, tarifais ir kvotomis, susijusiomis su visomis procedūromis kitoje šalyje. Taip galima pašalinti daug galvos skausmo, susijusio su importo arba eksporto verslo pradžia tarptautinėje prekybos rinkoje.

Tačiau jei dalį logistikos užduočių bandysite įgyvendinti patys, t.y. nesikreipiant į ekspeditorių įmones, kurie pasirūpintų visomis importo arba eksporto procedūromis, vertėtų savo veiklą palengvinti kreipiantis į muitinės tarpininkus, pvz., Deklarantai.lt. Tokiu atveju už jus būtų pasirūpinta visomis importo arba eksporto procedūromis, o taip pat galėtumėte būti ir fiziškai atstovaujami muitinėje krovinio tikrinimo metu. Todėl visuomet pravartu apsvarstyti patogesnius, greitesnius ir mažiau rūpesčių keliančius logistinius sprendimus.

Taip pat skaitykite

Kasos aparatai: kaip pasirinkti geriausią?

Vykdant verslą, susijusį su pardavimais, būtinas kokybiškas ir saugus kasos aparatas. Nuo to, kokie kasos ...