Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Verslas / Interneto puslapių kūrimas: puslapių rūšys

Interneto puslapių kūrimas: puslapių rūšys

dizainas

Ar kada susimąstėte, kokia jūsų interneto svetainės rūšis? Koks jos tikslas? Tai labai svarbu, kai planuojate kurti naują arba perdaryti esamą svetainę. Kūrėjams tiesiog pasakote, kokios svetainės reikia ir jie tikrai supras, ką jums gali pasiūlyti.

Čia išvardinsime konkrečias svetainių rūšis, kurios tikrai apibūdins ir jūsų svetainę.

Elektroninė parduotuvė

Taip, tai irgi interneto svetainė, tik jos tikslas yra parduoti prekes. Svetainė turi aiškią struktūrą – Parduotuvė>Kategorijos>Sub-kategorijos>Prekės. Šalia pateikiama ir informacija pirkėjui apie tam tikras prekes (straipsnių pavidalu) ir apie pirkimo procesą. Viskas gana aišku, tad su niekuo šios svetainės nesumaišysite.

Elektroninės komercijos projektas

Elektroninės parduotuvės „brolis“, kuriame prekiaujama ne prekėmis, o paslaugomis. Tokiems projektams galima priskirti grupinius apsipirkimų portalus, kelionių agentūras, viešbučius su internetine rezervacija ir t.t. Jie paprastai neturi tiek daug kategorijų, todėl jų struktūra gali būti labai įvairi.

Vieno puslapio svetainė

Tai svetainė, kurioje yra tik vienas puslapis. Vizualiai gali būti padarytas meniu, bet jis veda į tam tikras turinio vietas, bet ne į kitus vidinius puslapius. Tokios svetainės tinka laikiniems tam tikro produkto ar paslaugos pristatymams, specialisto CV, renginiams. Verslui tokios svetainės nerekomenduojame dėl SEO, kuris tokioms svetainėms yra sudėtingas.

Informacinė svetainė

Šios svetainės tikslas – pateikti esminę informaciją apie verslą ar reiškinį. Tai kelių puslapių svetainė, virtuali vizitinė kortelė. Joje paprastai nieko neparduodama, tik pateikiami įmonės kontaktai, informacija apie produktus arba paslaugas.

Edukacinė svetainė

Tai tinklalapis, kurio tikslas – pakeisti lankytojo nuomonę (arba leisti jam ją susidaryti) apie tam tikrą paslaugą ar prekę. Čia pateikiama išsami ir plati informacija apie tam tikrus dalykus tikintis, kad lankytojas sužinos kažką naujo, panaudos savo studijoms ar tiesiog savišvietai, o vėliau priims sprendimą dėl įsigijimo. Taip paprastai įvedami į rinką nauji, konkurentų neturintys produktai ar paslaugos. Svetainės tikslas – edukuoti visuomenę, kad toks produktas ar paslauga yra, kuo jis naudingas ir kodėl reikalingas.

Funkcinė svetainė su registruotais vartotojais

Tai interneto puslapis, kuriame yra vartotojų paskyros. Jose vartotojas atlieka tam tikras funkcijas, seka savo veiksmų istoriją ir t.t. Iš esmės tai gali būti ir socialinis tinklas, ir verslo valdymo sistema, ir bet kuris puslapis, turintis savitarnos skyrelį. El. komercijos projektams registracija paprastai nėra būtina, nors rekomenduojama, o čia viskas skirta tik registruotiems vartotojams.

El. leidinys

Tai periodinis leidinys, kuris nuolatos publikuoja tam tikrą turinį, apie tai informuoja savo sekėjus ir lankytojus. Tai tinklaraštis (blogas), naujienų portalas, pramogų portalas, video rinkinys ir t.t. Tokius el. leidinius gali leisti pavieniai asmenys, įmonės, žiniasklaidos organizacijos ir t.t.

Kokį puslapį reiktų susikurti jums? Pasikonsultuokite su profesionalais iš https://www.tinkers.lt.

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...