Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Namai / Jaukumą kurianti namų  detalė – pledas

Jaukumą kurianti namų  detalė – pledas

pledas

Jaukūs namai neįsivaizduojami be žvakių, be židinio, be pledo. Šaltuoju metų laiku pledai tiesiog nepamainomi. Šaltesniais  vakarais juo norėsite apsigaubti ar užsikloti kojas, tad rinkdamiesi gaminį jį pačiupinėkite, pasidomėkite sudėtimi. Žiemai skirti avies, merinosų, kupranugario vilnos pluošto gaminiai, o šiltuoju metų laiku įprastesni medvilniniai ar lininiai pledai.

Iš kokių medžiagų gaminami pledai?

Medžiagos iš kurių gaminami pledai skiriasi savo savybėmis. Pavyzdžiui, natūralūs avies vilnos pledai yra gana sunkūs bet šilti ir gerai praleidžia  orą. Švelnesni, minkštesni, bet brangesni yra pledai iš prabangesnių vilnos rūšių- alpakos, kupranugario ar kašmyro. Išskirtinai švelni, minkšta ir plona yra merinosų avių vilna. Lininiai pledai pasižymi panašiomis savybėmis kaip vilnoniai, be to jie yra labai tvirti, tinka tiek vasaros, tiek žiemos sezonui- vasara su jais ne per karšta, o žiemą- maloniai šilta. Medvilninių pledų būna įvairaus storio, jie minkšti ir jaukūs, juos nesunku prižiūrėti ir patogu naudoti. Už natūralius audinius pigesni sintetiniai pledai, taip pat būna šilti, minkšti ir purūs, bet jie turi ryškių trūkumų- traukia dulkes, todėl netinka alergiškiems žmonėms, yra mažiau pralaidūs orui, linkę elektrintis.

Kaip dekoruoti namus su pledu?

Pledas gali tapti puikia interjero detale, tai universalus gaminys, naudingas  tiek šąlantiems namuose, tiek norintiems susikurti jaukų interjerą. Pledas turėtų  derėti su kambario interjeru, kitais tekstilės gaminiais- pagalvėmis, užuolaidomis, kilimais.

Kas sudaro tekstilės gaminių pagrindą?

Lietuvoje paplitę įvairūs tekstilės gaminiai ir mes pripratę rinktis kokybišką tekstilę. Tekstilės gaminių pagrindą sudaro natūralus pluoštas: avies vilna, linas, medvilnė. Patalynė siuvama iš įvairaus pluošto audinių, įvairių išmatavimų ir spalvų, skirtų viešbučiams, kaimo turizmo sodyboms, ligoninėms, vaikų darželiams, tekstilės gaminių parduotuvėms. Prie plataus patalynės asortimento  siūvamos lovatiesės, pledai, liemenės ir kt. Klientai gali užsisakyti užuolaidas, patalynės komplektus, taip pat gali išsirinkti ir smulkesnių  rankdarbių- originalių servetėlių, dekoratyvinių pagalvėlių. Tekstilės gaminiai gali būti-  šilta, estetiška ir naudinga dovana.

Taip pat skaitykite

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamus baldus savo namams

Baldai yra interjero dizaino pagrindas, suteikiantis mūsų gyvenamosioms erdvėms funkcionalumo, patogumo ir stiliaus. Kadangi yra ...