Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Ką daryti su senomis knygomis?

Ką daryti su senomis knygomis?

Jei į jūsų rankas kažkokiu būdu pateko didesnis ar mažesnis kiekis senų knygų, natūralu, jog kyla klausimas ką su jomis daryti? Pabandysime atsakyti į šį klausimą trumpai ir glaustai.

Senos knygos į mūsų rankas patenka įvairiais būdais. Pavyzdžiui, kaip senelių palikimas  – vyresni žmonės, ypač iš inteligentijos sluoksnių, tikrai buvo prikaupę nemažas bibliotekas knygų. Taip pat galbūt įsigijote seną butą, kuriame tarp paliktų dalykų liko ir knygos. Galbūt netgi radote prie konteinerio bananinę dėžę knygų, kurių pagailo ir parsinešėte namo.

Visoms toms knygoms reikia nemažai vietos, tad perskaičius tenka sukti galvą ką su jomis daryti. Keletas idėjų.

Praneškite draugams, kad turite knygų. Draugų tarpe garantuotai yra mėgstančių skaityti, kurie susidomės ir norės pasiskolinti knygų, kurių dar nėra skaitę. Dalintis yra gerai. Jei ir jūs mėgstate skaityti, galite keistis, dalintis, mainytis knygomis. Taip be didelių investicijų nuolat turėsite ką skaityti.

Parduokite. Net jei tai ne naujos, o pusšimtį metų amžiaus siekiančios knygos, jos taip pat gali rasti savo pirkėjus. Daugelis senesnių knygų yra klasikos leidimai, kurie po šiai dienai yra netgi mokyklinėse programose, tad paklausa joms nedingsta. Vis daugiau žmonių žvalgosi naudotų knygų, taip siekdami sutaupyti bei palaikydami tvarumo filosofiją.

Dovanokite. Yra daugybė erdvių, kuriose galite dovanoti knygas. Pavyzdžiui, daugelyje miestų yra specialios paskirties erdvės, kuriose galima palikti dar gerus, bet jau jums nebereikalingus daiktus, kuriuos gali pasiimti kiti žmonės. Dažnai ten galima rasti įvairių daiktų perdirbimui, restauravimui ir pan. Ten galima atiduoti ir knygas.

Pasidalinkite knygų mainų nameliuose. Miestuose galima pamatyti nedidelius tarsi padidintus inkilus namelius, kuriuose yra knygos. Tai vadinami knygų mainų nameliai, iš kurių galite pasiimti knygų paskaityti ir įdėti savo knygas. Tad jei knygos jums nereikalingos, galite jas tiesiog palikti ten, tikrai atsiras žmonių, kurie jas mielai perskaitys.

Panaudokite menui. Jei knygos dėl kokių nors priežasčių netinkamos skaitymui, visada galima jas panaudoti menui. Yra nemažai būdų iškarpyti pačias knygas arba panaudoti knygų lapus. Internete gausu idėjų, kokį grožį, pavyzdžiui, Kalėdoms galima sukurti iš knygų lapų.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...