Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Ką reikia žinoti prieš įsirengiant krosnelę?

Ką reikia žinoti prieš įsirengiant krosnelę?

Krosnelės įrengimą namuose dažniausiai įtakoja tam tikri poreikiai. Vienas iš jų – aletrnatyva šalia pagrindinei šildymo sistemai, tokiai kaip dujinis šildymas ar šilumos siurblys. Krosnelė – puikus sprendimas nedidelėje sodyboje, kurioje šildymas nereikalingas nuolatos. Taip pat ir tais atvejais, kuomet pagrindinio šildymo sistema nėra labai efektyvi arba tiesiog norisi namuose turėti židinį.

Prieš įsirengiant krosnelę būtina žinoti, kad jos įrengimui yra būtinas kaminas, be to įvertinti, ar ji bus naudojama nuolatos ar tik kaip papildomas šilumos šaltinis. Pastarasis kriterijus svarbus renkantis krosnelės tipą, nes kaip žinia, ne visos jos yra pritaikytos nuolatiniam naudojimui. Taip pat svarbu nuspręsti, ar krosnelė veiks kaip atskiras šildymo įrenginys ar bus jungiama prie bendros šildymo sistemos. Geriausia derinti su radiatorine sistema.

Iš principo krosnelės yra pakankamai patvarios ir ilgaamžės, tarnaujančios tikrai ilgai. Tiesiog svarbu pasirinkti poreikius atitinkantį įrenginį ir tinkamai jį eksploatuoti. Pavyzdžiui, plieninės krosnelės puikiausiai tiks kaip papildomas ar retam naudojimui skirtas šildymo įrenginys. Dažnai pasirenkama kaip alternatyva židiniui, siekiantiems į namus įsileisti jaukumo ir romantikos. Jos nėra pritaikytos nuolatiniam kasdieniam kūrenimui, tačiau labai dailios išvaizdos, nereikalaujančios jokios papildomos apdailos. Jos gali būti dažytos arba su kokline, keramikos ar smėlio akmens apdaila, įvairaus dizaino ir spalvų. Todėl puikiai pritaikoma bet kokiame namų interjere.

Jeigu renkatės krosnelę pastoviam naudojimui, žiemas leidžiate sodyboje ar kasdien apšildote didesnes namų erdves, rekomenduojama rinktis ketaus krosnelę. Ketinės krosnelės yra ilgaamžės, nuolatiniam kūrenimui skirtas įrenginys. Tiesa, šių krosnelių dizaino pasirinkimas ne toks platus, kaip plieninių. Tačiau taipogi, priešingai nei židiniams, joms nereikalinga papildoma apdaila. Kiekvienu atveju labai svarbus tinkamas ir individualius poreikius tenkinantis krosnelės įrengimas.

 

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...