Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Namai / Ką reikia žinoti renkantis plyteles grindims?

Ką reikia žinoti renkantis plyteles grindims?

Renkantis plyteles grindims reikia žinoti, kad plytelės yra dviejų  kategorijų: keramikinės ir keramikinės akmens masės. Pirmosios pasižymmi didesniu vandens įgeriamumu, tačiau klojant jas namo viduje, šis parametras beveik neturi reikšmės. Kone visos keramikinės plytelės yra glazūruotos, kai tuo tarpu akmens masės plytelių apdaila būna įvairi, jos dažnai būna didesnių išmatavimų. Keramikinės plytelės gali būti naudojamos visose patalpos erdvėse, bet dažniausiai jos klojamos vonios kambariuose, virtuvėje. Akmens masės plytelės dažniau dedamos svetainėse, koridoriuose- didesnėse erdvėse. Taip pat egzistuoja ir kitos rūšys- klinkerio plytelės, kurios dažniau klojamos lauke, jos naudojamos fasado apdailai, terasoms, tačiau nevengiama jų kloti ir į vidų. Taip pat galima rinktis apdailą iš natūralaus akmens ar stiklo mozaikos. Plytelės apskritai yra šalta danga, todėl vis populiariau tampa namuose įsirengti grindų šildymą.

Pagrindinis- estėtiškumo kriterijus

Taip pat nereikėtų pamiršti ir pagrindinio- estetiškumo kriterijaus. Anksčiau standartiškai grindys būdavo klojamos kiek tamsesnės spalvos nei sienos, t.y. jei konkreti plytelių kolekcija yra kelių spalvų, gamintojas grindines plyteles dažnai pateikdavo tamsesnio tos kolekcijos tono. Šaltos ir šiltos spalvos turi reikšmės, tačiau vienos taisyklės nėra, todėl reikėtų žiūrėti konkrečiai pagal patalpą, savo skonį ir dizaino suvokimą.

Patarimai, kaip išsirinkti plyteles

Dažniausiai interjeruose yra naudojamos keramikinės bei akmens masės plytelės. Plytelėmis namuose populiaru klijuoti ir sienas, ir grindis. Plytelių paskirtį nusako jų parametrai nurodyti etikėtėje. Be galo svarbu įvertinti jų tvirtumą, atsparumą, nes plytelės tinka ir sienoms, tačiau ne visos  plytelės, kurios yra skirtos sienų apdailai, tinka grindims. Visa svarbiausia informacija apie plyteles turi būti pateikiama gamintojo pridėtoje etikėtėje. Plytelių kokybę nusako šie parametrai: stiprumas lenkiant, įmirkis, atsparumas šalčiui, glazūros atsparumas dilimui. Renkantis tinkamiausias plyteles, paprastai užtenka įvertinti jų atsparumą drėgmei, šalčiui ir dilimui. Plytelių dydis vizualiai gali įtakoti erdvės suvokimą. Rekomenduojama didesnes plyteles rinktis mažesnei patalpai, nes jos erdvę vizualiai padidina.

Taip pat skaitykite

Patalpų oro kokybės gerinimas rekuperatorių pagalba

Kadangi vis daugiau laiko praleidžiame patalpose, oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė tampa labai svarbiu mūsų bendros ...