Ketvirtadienis , 21 lapkričio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Ką svarbu žinoti apie pastatų griovimą

Ką svarbu žinoti apie pastatų griovimą

Mes įsivaizduojame statinių griovimą, kaip įspūdingą reginį. Internete galima rasti daug vaizdo įrašų su nufilmuotais griovimo darbais, kurie susilaukia nemažai peržiūrų. Tačiau šis pernelyg romantizuotas procesas tai taip pat statybos rūšis, tik jo tikslas – pilnai arba dalinai likviduoti vieną ar kitą statinį.

Pastato griovimas gali būti įvykdytas dėl įvairiausių priežasčių. Pilnai demontuoti pastatą reikia jei jis senas ir kelia pavojų jį supantiems objektams ar žmonėms; jei planuojama rekonstrukcija ar pastato modernizacija; jei reikia atlaisvinti vietą kitam statiniui. Tokiais atvejais reikalingas profesionalus, efektyvus ir saugus pastatų griovimas arba jų demontavimas.

Griaunant pastatus, sunaikinama ne tik paviršiuje esanti jo dalis, bet ir išimami pamatai. Esant reikalui griovimas gali būti dalinis, kai sugriaunama tik pastato dalis arba vienas iš jo elementų, tačiau bendras pastato funkcionalumas išlieka. Tokias paslaugas dažniausiai užsako klientai, norintys pakeisti išplanavimą, padaryti priestatą, modernizuoti ar padidinti naudojamą pastatą. Demontavimas – subtilesnis būdas. Jo metu pastato ar statinio, kurį reikia likviduoti, elementai išsaugo savo integralumą, formą ir funkcionalumą, pastatų griovimasvadinasi, gali būti panaudoti pakartotinai.

Griovimas ir demontavimas turi būti įgyvendinami pagal iš anksto sukurtą ir suderintą projektą, besilaikant visų saugumo priemonių. Vėliau privaloma atlikti valymo darbus, iš teritorijos pašalinant visas statybines atliekas, kurios išvežamos ir saugomos joms skirtose vietose.

Šiuo metu bet kokio pastato griovimo procesas yra pakankamai komplikuotas, net jei pastatas stovi privačioje teritorijoje. Todėl prieš pradedant griovimo darbus privaloma sukurti griovimo planą ir gauti patvirtinimą iš visų atitinkamų instancijų. Kai patvirtinimas gautas, privaloma užtikrinti šalia esančių pastatų saugumą. Sekantis etapas – visų inžinerinių komunikacijų atjungimas (elektros kabelis, vandentiekis ir dujotiekis, kanalizacija) ir perkėlimas už griaunamo objekto ribų. Tik atlikus visus šiuos veiksmus galima pradėti pastato griovimo darbus.

Pilnas arba dalinis pastatų griovimas atliekamas naudojant specialią statybinę įrangą: ekskavatorius, modernią griovimo techniką, modernius robotus ir kitą. Gali būti, kad dalis pastato turi būti demontuojama rankomis, pavyzdžiui, jei pastatas stovi teritorijoje, pasižyminčioje dideliu gyventojų tankumu. Mechanizuotas griovimas – labiausiai paplitęs metodas, kurio metu naudojama specializuota įranga ir technologijos. Objektas sunaikinamas naudojant ekskavatorius, naikintojus ir kitus prietaisus panašiai kaip atliekamas rankinis pastato išrinkimas.

Pastato sprogdinimas yra pigiausias, greičiausias ir patogiausias būdas. Šis procesas trunka kelias minutes. Trūkumai yra keli: pirmiausia, griovimo metu susidaro didelis kiekis dulkių, antra, šio metodo negalima naudoti tankiai apgyvendintose vietovėse.

 

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...

Parašykite komentarą