Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Ką turite žinoti apie individualią veiklą?

Ką turite žinoti apie individualią veiklą?

eta zenklas
Nuotrauka: https://pixabay.com/en/ipad-macbook-tablet-computer-606764/

Vis dar nesiryžtate imtis savarankiškos veiklos, nes manote, kad viską apsunkins įvairūs biurokratiniai reikalai? Jeigu kreiptumėtės el. paštu vmi (eta ženklas)vmi.lt, iš karto suprastumėte savarankišką veiklą vykdyti yra be galo paprasta. Net jeigu ir iškils kažkokių sunkumų, galėsite kreiptis minėtu el. paštu ir į visus klausimus jums bus atsakyta itin tiksliai ir suprantamai. Individualios veiklos registravimas yra geriausias pasirinkimas visiems, kurie nesvajoja apie didžiulius verslus pačioje pradžioje. Tai puikus pasirinkimas savarankiškos veiklos pradžiai ar tiesiog norintiems išbandyti save kažkokiame versle. Individualios veiklos pažymas suteikia teisę teikti paslaugas tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenis. Tas pats liečia ir prekybos sektorių.

Individualios veiklos registravimas galimas ir internetu, ir atvykus į mokesčių inspekcijos padalinį jūsų mieste. Geriausia, aišku, būtų rinktis registracija internetu. Tai trunka viso labo porą minučių. Aišku, kitiems viskas gali trukti ir ilgiau. Pabrėžtina, kad individualia veikla versti gali netgi nepilnamečiai asmenys. Žinoma, veiklos registravimas jiems yra kiek kitoks. Jie gali veiklą įregistruoti internetu taip pat, tačiau prieš tai mokesčių inspekcijai nepilnamečiai asmenys turi pateikti bent vieno iš tėvų ar globėjų sutikimą. Tik gavus sutikim, mokesčių inspekcijai leis registruoti individualią veiklą nepilnamečiui. Sutikimas gali būti patiekiamas internetu – naudojantis mano VMI paskyra ir tenka įkeliant dokumentą tiesiogiai. Jį reikės tik nuskenuoti ir tiek.

Pats individualios veiklos vykdymas yra gana paprastas tiek mokesčių mokėjimo, tiek ir apskaitos vedimo atvejais. Trumpai tariant, mokesčiai mokami kartą per metus, tačiau galite mokėti juos ir dažniau, avansu, jeigu tik yra poreikis. Žinoma, verta pabrėžti, kad PSD mokestis kartais turi būti mokamas kas mėnesį ir jo dydis priklauso nuo mėnesinės minimalios algos. Jeigu iki šiol niekur nesate draustas, tuomet vykdydami individualią veiklą pagal pažymą, turėsite kas mėnesį mokėti PSD mokestį. Jeigu jau dirbate pagal darbo sutartį ar esate dieninio skyriaus studentas ar mokinys, tuomet PSD mokėsite tik kartą per metus.

Apskaitą sudaro tik sąskaitos faktūros, kvitai, PVM sąskaitos faktūros bei apskaitos žurnalas.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...