Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kačių sveikatos priežiūrai skirti patarimai

Kačių sveikatos priežiūrai skirti patarimai

Jei auginate katę, labai svarbu tinkamai pasirūpinti jos sveikata. Net jei jums atrodo, kad jūsų katė yra visiškai sveika ir nerodo jokių sveikatos negalavimo požymių, būtina imtis priemonių, kurios užtikrintų, kad jūsų katė gyventų sveiką, pilnavertį ir laimingą gyvenimą. Todėl pateiksime jums keletą patarimų, kurie padės išsaugoti puikią savo katės sveikatą.

Naudojimasis kačių tualetu

Pasikeitę naudojimosi kačių tualetu įpročiai gali reikšti, kad katė susiduria su tam tikromis sveikatos problemomis, pvz., serga šlapimo takų infekcija, todėl tokiu atveju reikėtų apsilankyti pas veterinarijos gydytoją. Tačiau jei katė nusišlapimo už savo kraiko dėžės ribų, kartais tai gali įtakoti nešvarus katės tualetas, todėl labai svarbu jį reguliariai valyti (dažniau nei tik kartą per dieną) ir prireikus papildyti pakankamu kraiko kiekiu.

Žinoma, svarbu, kad katės tualetas atitiktų jūsų katės individualius poreikius, amžių ir sveikatos būklę. Jei auginate vieną katę, rekomenduojama pasirūpinti dviem kačių tualetais, o jei auginate dvi kates, tuomet reikėtų trijų kačių tualetų. Juos reikėtų pastatyti katėms tinkančiose namų vietose, kuriose jos jaustųsi saugiai ir komfortiškai.

Naudojimasis kačių draskykle

Labai svarbu savo katę išmokyti naudotis kačių draskykle. Tai ne tik padeda apsaugoti baldus ir kitus namuose esančius paviršius nuo sugadinimo, bet taip pat padeda katei išlaikyti tinkamą nagų būklę, pašalinant senus nagų sluoksnius, ir lengviau ištempti raumenis, pagerinant jos bendrą fizinę savijautą.

Švarus vanduo

Švarus ir šviežias vanduo yra būtinas kiekvienos katės sveikatai. Jei pastebite, kad jūsų katė geria mažiau vandens, pabandykite vandens dubenėlį pakeisti aukštesne stikline arba vandens girdykla-fontanu, kadangi kai kurios katės nemėgsta gerti žemai pasilenkusios. Taip pat labai svarbu, kad jūsų katė kasdien turėtų nuolatinę prieigą prie šviežio ir švaraus vandens, todėl vandenį būtina reguliariai keisti.

Katės dantų priežiūra

Dantų akmenys formuojasi ne tik žmonėms, tačiau ir gyvūnams – katės nėra išimtis. Besiformuojantys dantų akmenys gali sukelti dantų ėduonį ir įvairias dantų ligas. Be to, ant katės dantų besikaupiančios bakterijos gali patekti į kraują ir prisidėti prie kitų ligų atsiradimo. Kadangi dauguma kačių neleidžia, jog šeimininkas reguliariai joms valytų dantis, į pagalbą reikia pasitelkti veterinarijos gydytojus, kurie bent kartą per metus atliktų dantų valymo procedūrą.

Patyrusio veterinarijos gydytojo pasirinkimas

Kaip ir bet kurios kitos medicinos srities specialistas, veterinarijos gydytojas nėra „universalus“. Nepaisant to, kad paprastai veterinarijos klinikose kiekvienas gydytojas yra vadinamas veterinaru, jų specializacija skiriasi. Tuo tarpu katėms taikomi sveikatos priežiūros standartai skiriasi nuo šunų ar kitų gyvūnų, todėl labai svarbu pasirinkti veterinarijos gydytoją, kuris specializuotųsi būtent kačių sveikatos ir anatomijos srityje, tokiu būdu padedant išlaikyti geriausią įmanomą jūsų katės sveikatą.

Sterilizacija arba kastracija

Reprodukcinės ligos yra būdingos abiejų lyčių katėms. Katino kastracija padeda išvengti sėklidžių vėžio ir kai kurių prostatos problemų, o katės sterilizacija padeda išvengti kiaušidžių vėžio, gimdos infekcijų ir krūties auglių. Po kastracijos arba sterilizacijos katės gyvena ilgiau ir išlieka geresnės sveikatos.

Reguliarus lankymasis pas veterinarijos gydytoją

Katės moka labai puikiai slėpti savo sveikatos negalavimus. Todėl net jei jūsų katė iš pažiūros atrodo visiškai sveika, ji gali turėti vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų. Todėl labai svarbu užtikrinti reguliarius kasmetinius apsilankymus pas veterinarijos gydytoją profilaktinei katės sveikatos apžiūrai. Tai suteiks galimybę laiku užfiksuoti galimas kačių ligas ankstyvose stadijose, atlikti kačių dantų valymą, vakcinaciją nuo pagrindinių ligų ir pasirūpinti puikia augintinio sveikata bei savijauta. Be to, reguliarūs vizitai pas veterinarą padės būti tikriems, kad jūsų katė yra optimalaus svorio ir geros fizinės būklės.

Daugiau: https://mycat.lt/

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...