Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Kada reikalinga eksporto deklaracija?

Kada reikalinga eksporto deklaracija?

eksportas

Kai norime eksportuoti prekes iš Europos Sąjungos, kad joms būtų pritaikytas nulinis PVM tarifas, reiktų tinkamai užpildyti eksporto deklaraciją. Iš pradžių visi muitinės formalumai yra atliekami eksporto įstaigoje, o vėliau išvežimo iš ES muitų teritorijos muitinės. Užbaigus visus formalumus, eksportuojamos  prekės yra transportuojamos į išvežimo muitinę. Šiai įstaigai kartu su prekėmis privaloma pateikti ir eksporto lydraštį.

Lietuvos Respublikos muitinės duomenimis, eksporto procedūra yra taikoma ne tik tuomet kai ES pagamintos prekės yra išgabenamos iš jos teritorijos į trečiąsias šalis, tuomet prekėms, kurioms forminama laikinojo išvežimo perdirbimo ar galutinio vartojimo procedūros yra pildoma elektroninė eksporto deklaracija. Tai yra elektroniniu būdu eksporto muitinės deklaruojami duomenys, kurie atitinka reikalavimus, paskelbtus Lietuvos Respublikos muitinės interneto tinklalapyje.

Jeigu jūs neturite galimybių patys pateikti eksporto deklaraciją, galite kreiptis į šias paslaugas teikiančius specialistus. Dažniausiai norint deklaruoti prekes ir tinkamai paruošti eksporto deklaraciją yra naudojamasi muitinės tarpininko paslaugomis, kuris atstovauja jūsų transporto  ar verslo įmonę ir paruošia visus reikalingus dokumentus muitinei užsakovo vardu. Taip pat jis prisiima visą atsakomybę už duomenų už jų teisingumą ir teisėtumą. Muitinės tarpininkas dirba pagal jam suteiktą licenciją, kuri atitinka visus eksporto kontrolės reikalavimus.

Įprastai muitinės eksporto deklaracijoje yra nurodomi prekės kodai, pagal kuriuos galima atpažinti jų rūšį ir paskirtį. Taip  pat naudojamas muitinės procedūros kodas, nurodantis, kas su šiomis prekėmis yra daroma, pavyzdžiui, jos gali būti eksportuojamos arba laikinai eksportuojamos bei priskiriamas unikalus siuntos identifikavimo numeris.

Tais atvejais kai eksporto muitinės procedūros pradedamos ir užbaigiamos Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančiose eksporto ir išvežimo muitinės įstaigose, kurių sistemoje fiksuojamas eksportuojamų prekių judėjimas.

 

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...