Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kada sėti porus?

Kada sėti porus?

porai

Svogūnų giminaitis poras – tikrų tikriausias vitamino C užtaisas. Juose taip pat gausu B grupės vitaminų, vitamino A, PP, E ir H bei mineralų (kalcio, magnio, natrio, fosforo, geležies).Tad tiems, kurie savo darže nori užsiauginti šių pikantiškų, aštroko skonio daržovių ir džiaugtis pakankamai ankstyvu derliumi, reikėtų suskubti – tinkamiausias laikas sėti sėklas, iš kurių bus auginami porų daigai, yra vasario ir kovo mėnesiai.

Porų vegetacinis laikotarpis ilgas (apie 6 mėnesius), todėl vėsesnio klimato regionuose jie auginami daigais. Norint gauti ankstyvą derlių, daigai užauginami ant palangės arba šildomame šiltnamyje. Nuo sėjos iki daigo sodinimo į lysvę praeina apie 50-60 dienų. Jeigu porus vėliau ketinate auginti lauke, sėti reikėtų kovo antrą savaitę, jei auginsite nešildomame šiltnamyje arba jei tai vėlyva veislė, sėti galima ir anksčiau.

Sėjant, nepatartina tankiai suberti sėklų, į vieną duobutę reikėtų berti po 1-2 sėklas. Sėklos sėjamos 1–2 cm gylyje padrikai arba eilutėmis, į durpių substrato pripildytas daigyklas, ar kitas talpyklas. Į pastovią augimo vietą daigai perkeliami antroje gegužės pusėje. Geriausia sodinti, kad atstumas tarp eilių būtų 30 cm, o tarp augalų – 15 cm. Žemėje esanti baltoji porų dalis vertingiausia, todėl daigai į dirvą turi būti sodinami gana giliai, t. y. visa baltoji dalis (iki lapkočių) turi būti žemėje. Prieš pasodinant, kad geriau prigytų, rekomenduojama šiek tiek patrumpinti laiškus ir šaknis. Be to, porus reikėtų papildomai apkaupti, tuomet užauga ilgesnė baltoji jų dalis. Beje, prieš išsodinimą, daigus galima šiek tiek pagrūdinti, dienos metu kelioms valandoms juos išnešant iš patalpos į lauką.

Porų daigai labai liauni, todėl kai kurie sodininkai nepataria jų pikiuoti. Tad jei matote, jog porai sudygo per tankiai, geriausia juos paprasčiausiai praretinti.

 

 

Taip pat skaitykite

Kaip išsirinkti naujus virtuvinius baldus?

Virtuvė – kiekvienų namų širdis. Tai vieta, kurioje ruošiamas maistas šeimai, draugams bei vyksta patys ...