Ketvirtadienis , 21 lapkričio 2024
Pagrindinis / Namai / Kaip išsirinkti sienų mūro medžiagas ir statybų metu sutaupyti?

Kaip išsirinkti sienų mūro medžiagas ir statybų metu sutaupyti?

Namo statymas yra labai svarbus sprendimas gyvenime. Jei statote namą ne tik sau, bet ir ateities kartoms, turėtumėte atidžiai apsvarstyti, kokias medžiagas naudoti, kad jūsų namas būtų patvarus. Kiekvienas pasirinkimas ne tik turi įtakos bendrai namo funkcijai, bet ir lemia namo statybos kainą bei išvaizdą. Dauguma žino, jog vienas iš pagrindinių žingsnių, kuomet statomas namas yra pamatų ir sienų dizainas, nes šių klaidų ištaisyti beveik neįmanoma.

Kokiais kriterijais reikia vadovautis, renkantis sienų mūro medžiagas?

Visų pirma, rinkdamiesi sienų blokelių medžiagas, ekspertai jums rekomenduos silikatinius blokelius, nes šie blokai pagal technines charakteristikas pirmauja rinkoje. Svarbiausios šių statybinių blokų techninės savybės statant saugų, patogų ir patvarų namą yra stiprumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šilumos inercija ir drėgmės sugėrimas. Ne mažiau svarbūs yra ekologiniai ir ekonominiai standartai. Leiskite mums išsamiau aptarti šias savybes:

Stiprumas. Tai svarbiausia mūro sienų savybė,  nes tvirtumas reikalingas dideliems langams ir erdvėms. Kuo didesnis bloko tankis, tuo didesnis jo stiprumas, dėl to pagal tai ir vertėtų rinktis.

Atsparumas garsui. Bloko tankis veikia ne tik stiprumą, bet ir garso izoliaciją. Kuo didesnis bloko tankis, tuo geresnis garso izoliacijos efektas. Visi žinome, kad nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir gyvenimo kokybei. Siena, pagaminta iš 24 cm storio mūro blokų, gali izoliuoti 56 decibelų triukšmą. Tai reiškia, kad tikrai negirdėti eismo triukšmo, pokalbių tarp kaimynų ar garsesnių muzikos grotuvų.

Ekonominė ir aplinkos apsauga. Statant sienas ir naudojant blokus galima žymiai sumažinti statybos išlaidas, o matmenų tikslumas leidžia sutaupyti vidaus apdailos medžiagų. 

Silikatai, dar vadinami mūriniais blokais, pasižymi arčiausiai plytų esančiomis savybėmis ir jų struktūrinėmis savybėmis

Jie yra atsparūs drėgmei ir šalčiui. Naudojant silikatinius blokelius vietoj plytų, galima žymiai sumažinti statybos išlaidas, nes darbo sąnaudos sumažėja kelis kartus, o statybos laikas sutrumpėja. Jie pagaminti iš natūralių žaliavų (smėlio, kalkių ir vandens) ir yra sukietinti 200 ° C temperatūroje suspausto vandens garais. Šis gamybos procesas sukuria didžiausią visų rūšių blokų gniuždymo jėgą, todėl tinka statyti pastatuose, kuriuose yra labai didelės apkrovos. 

Šie blokai naudojami išorinėms ir vidinėms pertvarų sienoms ir atraminėms sienoms. Dėl gamybos charakteristikų, kai kurių blokų gamintojų didžiausia matmenų paklaida yra tik  1 mm. 

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės ABC: ekspertai atsako į rūpimus klausimus

Didėjant tvarių energijos šaltinių poreikiui, vis daugiau namų savininkų elektros energijos poreikiams patenkinti renkasi saulės ...