Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Verslas / Kaip išvengti nugaros skausmo dirbant sėdimą darbą?

Kaip išvengti nugaros skausmo dirbant sėdimą darbą?

baldai

Dirbant sėdimą darbą dažniausia problema yra nugaros skausmas. Jei norite  išvengti nugaros skausmų- pratinkites prie taisyklingos sėdėsenos. Kas pusvalandį reikėtų pakeisti kūno padėti, pajudinti petukus į vieną pusę, į kitą pusę, galvą pasukinėti į šonus, pasukti ratu. Ne mažai naudos turintis patarimas- iškeisti savo biuro kėdę į mankštos kamuolį. Būsite priversti sedėti tiesiai, tačiau ant kamuolio tai padaryti kur kas lengviau, nei ant biuro kėdės besikūprinadami jūs paprasčiausiai- jausitės nepatogiai. Pradėję dirbti sedimą darbą nepamirškite, jog viską privalote daryti saikingai. Pagalvokite, gal galite įterpti kokį nors darbą, kuris nereikalauja kompiuterio. Eikite pietauti pėsčiomis, palikite automobilį bent keliais žingsniais toliau, nei įprasta ir nepamirškite aktyvaus gyvenimo būdo po darbo ir greitai nugaros skausmas ir kojų tinimas bus tik  blogas prisiminimas. Norint gerai jaustis ir išvengti nugaros skausmų mankštintis reikia nuolat. Jeigu reikalingas masažas pasirinkit individualų sprendimą pagal gydomojo masažo techniką.

Kaip išsirinkti biuro kėdę?

Tinkamos biuro kėdės padeda užtikrinti, kad darbas būtų produktyvus bei nežalotų sveikatos. Gera kėdė turi tinkamą atramą, todėl sumažėja nugaros skausmai, patogu pasidėti rankas ir laikyti kojas, nepatempiami raumenys. Renkantis kėdę pirmiausia atkreipkite  dėmesį:

  • Asmens, kuris naudosis kėde, ūgį bei svorį, kūno sudėjimą.
  • Į laiką kurį tenka praleisti ant kėdės nuo jos nepakikus.
  • Į laiką praleidžiamą intensyviai dirbant kompiuteriu, telefonu ar sėdint už stalo.
  • Į tai, ar darbo vietoje kartas nuo karto tenka padirbėti atsistojus.
  • Kiek laiko darbe tenka dirbti atsistojus, o ne palinkus?
  • Kokia grindų danda patalpoje- minkšta ar kieta?
  • Kiek pinigų esate pasiruošę investuoti į konkrečią darbo vietą?

Kokia turėtų būti vadovo kėdė?

Vadovo  kėdė  turi būti pagaminta iš kokybiškų ir ilgaamžių meddžiagų. Kėdės sedimoji dalis ir atlošas turėtų būti pakankamai minkšti, tačiau drauge ir tvirti. Geriausiai, jei kėdė reguliuojama. Visų pirma, reguliuojamas pats kėdės  aukštis, antra, atlošo pasvirimo kampas.

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...