Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kaip nesuklysti besirenkant šaldytuvą?

Kaip nesuklysti besirenkant šaldytuvą?

Visi žinome, kad šiuolaikinėje virtuvėje šaldytuvas yra karalius – čia dedami daugelis maisto produktų, kurie gali sugesti, jeigu nebus laikomi tinkamoje temperatūroje. Tačiau, šaldytuvas taip pat gali tapti ir virtuvės įvaizdžio dalimi, tad nieko nuostabaus, kad dabar gaminami šaldytuvai dažnai turi gan įmantrius dizainus. Prieš gerus 15 metų nebuvo galimybės pasirinkti iš gausybės skirtingų modelių – visi turėdavo tą patį bei atlikdavo tą pačią funkciją. Visgi, dabar, kai technologijos gerokai patobulėjusios, jūs galite įsigyti net išmanųjį šaldytuvą. Visgi, kol kas retam žmogui tokio reikia. Pasižvalgykime, į kokius aspektus verta atkreipti dėmesį besirenkant šaldytuvą ir kaip nepadaryti klaidos proceso metu.

Taupus ar pigus?

Renkantis naują šaldytuvą, labai svarbu pasižiūrėti į jo energijos taupymo klasę. Pavyzdžiui, dabar labai populiarūs A+ klasės šaldytuvai. Žinoma, peržvelgę kainas, jūs pamatysite, kad jie yra gana brangūs, tačiau ekspertai tvirtina, kad tokio aukšto energijos taupymo šaldytuvas atsipirks per porą metų. O tai reiškia, kad tas brangesnis šaldytuvas ne tik suteiks daugiau komforto nei pigesnis modelis, tačiau ir apmažins sąskaitas už elektrą. Taigi, ne visada brangesnis iš tiesų kainuoja daugiau.

Be abejo, svarbus ir šaldytuvo skyrių išdėstymas. Būtų gana keista, jeigu šaldytuvo kamera būtų ne apačioje, o viršuje. Tuomet tariamas šaldytuvo taupumas nueitų perniek, kadangi šaldytuvo mechanizmui tektų varinėti šaltą temperatūrą į viršų, kadangi kompresorius vis vien liks apačioje. Jeigu gamintojai iš tiesų norėjo sukurti energiją taupantį šaldytuvą, jie tikrai nestatys kameros į gaminio viršų.

Šaldytuvo išvaizda daug ką pasako

Jeigu pastebite, kad šaldytuvo viršuje esančiuose kampuose dažai jau dabar nusilupę, tai turbūt reiškia, kad gamintojui buvo svarbiau kuo pigiau pagaminti šaldytuvą, nei įdėti į jį daug kokybiškų medžiagų. Tas pats taikoma ir durelių gumoms – jos neturi būti nei suplyšusios, nei neaiškiai kabėti. Šaldytuvo durelėse jos turi būti tvirtos.

Šaldytuvai virtuvėje
www.decoist.com nuotr.

Taip pat, gana svarbu atkreipti dėmesį į šaldytuvo rankenas – jos turi būti tvirtos ir patogiai atsidarinėti. O jeigu ant durelių matote didelius lipdukus, tai tik gali sukelti įtarimą, kad gamintojas norėjo paslėpti kokį nors defektą, pavyzdžiui, nelabai kokybiškus šaldytuvo sienelių dažus arba tiesiog nekokybišką plastiką. Kad įsitikintumėte, ar šaldytuvas yra pagamintas iš kokybiško plastiko, užtenka tiesiog atsidaryti jo vidų ir šiek tiek paspaudinėti šaldytuvą, kad pamatytumėte, ar plastikas neįlinksta.

Du svarbiausi dalykai šaldytuvo viduje

Verta atkreipti dėmesį į dar du svarbius šaldytuvo elementus – tai kompresorius ir kondensatorius. Kompresorius, kaip jau anksčiau minėjome, yra turbūt svarbiausia detalė visame įrenginyje. Nors labai sunku iš karto pasakyti, ar kompresorius geras, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad jis nėra pagamintas Kinijoje, kadangi tokiu atveju jūs greičiausiai nusipirkote šaldytuvą su neilgai tarnausiančiu kompresoriumi.

Kitas svarbus dalykas – kondensatorius, kurį galima rasti šaldytuvo gale. Šis dalykas geriau būtų atviras, nei uždaras. Nors dabar populiarūs šaldytuvai su abiejų tipų kondensatoriais, visgi, jeigu jis netyčia sugestų, būtų gerokai lengviau pataisyti atvirą kondensatorių. Be abejo, ir remontas kainuotų gerokai pigiau.

Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums išsirinkti tinkamiausią šaldytuvą jūsų namams!

 

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...