Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kaip prižiūrėti langus žiemos metu?

Kaip prižiūrėti langus žiemos metu?

Langų priežiūros darbai dažniausiai atliekami šiltuoju metu, kadangi tuomet kur kas paprasčiau ir patogiau išvalyti net ir sunkiai pasiekiamas dėmes. Tiesa, valyti langus tik kartą per metus – prastas pasirinkimas. Jie ne tik atrodys nešvarūs, tačiau neprižiūrint ilgainiui gali sutrumpėti ir jų funkcionavimo laiko tarpas.

Stiklinu.lt langai – vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Įmonė pasižymi kokybiškais gaminiais už priimtiną kainą, kurie tarnauja ilgus dešimtmečius.

Langų paruošimas žiemos sezonui

thisrepair.com nuotr.
thisrepair.com nuotr.

Plastikiniai langai dažniausiai įvardijami kaip atsparūs neigiamiems aplinkos veiksniams ir galintis tarnauti ilgus metus. Dainai tai tiesa, kadangi priežiūra išties labai minimali. Visgi, šiek tiek reikalinga, tad skaitykite žemiau, kaip paruošti langus žiemos sezonui.

Žinoma, rudens metu reikia nuplauti langus. Tai pirmas paruošimo etapas. Rekomenduojame naudoti specialias langų valymo priemones, kadangi jos padeda išvengti dryžių. Taip pat įsigykite ir specialias valymo šluostes arba paprasčiausiai pasinaudokite močiučių patarimais. Dažniausiai siūloma valyti su laikraščiu, kadangi jis nepaliks jokių dėmių.

Stiklinu.lt langai – sandarūs ir nesideformuoja dėl šalčio arba karščio pokyčių. Visgi, kitų gamintojų, ypač mediniai langai, gali kiek pakisti. Tokiu atveju prieš žiemą langus būtina sandarinti. Kai kurie naudoja plėvelę, kiti putas. Bet kuriuo atveju pasirinkite tą priemonę, kurią nesunkiai galėsite nuimti atėjus pavasariui ir tuo pačiu langai nebus sugadinti.

Jeigu langai yra dvigubi – galima dėti medžiagas, kurios sugeria drėgmę. Puikiai tinka pjuvenos arba pelenai. Jie užtikrins, kad dėl per didelės drėgmės langai nepradės pūti. Svarbiausia, kad ir neišpurvins langų rėmų, o pavasarį viską bus galima pašalinti.

Jeigu žiemos metu angai labai apledėjo – viską galima sutvarkyti su druskos tirpalu. Ypač šaltomis dienomis naudokite jį kiekvieną dieną. Tuomet vaizdas pro langą nebus puoštas aklinais raštais.

Praktiški langų priežiūros patarimai

Ankstesni patarimai tinka nelabai kokybiškiems langams, kuriems reikia priežiūros. Visada verta investuoti kiek daugiau ir vėliau džiaugtis gaminiu, kuris Jums suteiks vien tik pliusus ir nereikės pergyventi, o gal net ir kviestis specialisto.

  • Valyti stiklus reikia ne karštą dieną. Taip pat gerai, kad nebūtų didelio vėjo. Kitu atveju atsiras vaivorykštinės dėmės, kurias pašalinti bus galima tik dar kartą pervalius langus.
  • Ūkiškas muilas puikiai tinka tiek plastikinių, tiek medinių rėmų valymui. Nuvalomos ne tik dulkės, tačiau ir kiti nešvarumai.
  • Neskubėkite pirkti cheminių priemonių angų valymui. Kartais paprasčiausias vanduo yra geresnis pasirinkimas. Juolab, langai tikrai nebus sugadinti.
  • Pasistenkite pirkti tokias priemones, kuriose nėra rūgšties. Ši medžiaga gali gadinti rėmą, bukinti spalvą.

Nepamirškite, kad būste šilta bus tik tokiu atveju, jeigu langai bus sandarūs. Dažnai žmonės, gyvenantys butuose, skundžiasi, kad moka dideles sąskaitas, tačiau namuose vistiek labai šalta. Problema slypi nesandariuose languose pro kuriuos iš namų išeiti gali net iki 50 procentų šilumos.

Jeigu šiuo metu ieškote langų – konsultacija su pardavėju-vadybininku yra labai naudinga. Detalizuokite savo poreikius ir jis į juos atsižvelgdamas pasiūlys labiausiai tinkamus langus.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...