Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Namai / Kaip rasti gerą, patikimą elektriką

Kaip rasti gerą, patikimą elektriką

lempos

Daugelis iš mūsų mano, kad mūsų namuose matomi dalykai yra svarbiausi – vertiname televizorius, žaidimų konsoles ir patogias sofas, tačiau kai kurie svarbiausi ir gyvybiškai svarbiausi komponentai, kurie sudaro namus, nėra iš karto matomi. Elektros instaliacija už jūsų sienų yra sudėtinga sistema, kurią turėtume patikėti tik kvalifikuotiems specialistams.

Šiais laikais daug namų remonto darbų galite atlikti patys, tačiau  elektros instaliacijos darbus geriausia patikėti profesionalams. Elektros gedimas gali sukelti gaisrą, elektros srovės nuotėkį ir kitus pavojus. Kad išvengtume didesnių nuostolių ,galbūt ir nelaimės, labai svarbu samdyti gerą, patikimą ir profesionalų elektriką.

Kompetencijos svarba

Kai kalbame apie elektros instaliavimo darbus, saugos klausimas yra svarbiausias. Gyvenamųjų patalpų elektros laidų keitimas yra sudėtingas procesas, o klaidos gali būti mirtinos. Prieš leisdami atlikti esminius namų elektrifikacijos pakeitimus, įsitikinkite, kad asmuo yra tinkamai licencijuotas ir sertifikuotas. Kai elektrikas apsilanko jūsų namuose, paprašykite parodyti savo registracijos kortelę ar kitą įrodymą, kad jis yra kvalifikuotas savo srities specialistas. Geros reputacijos elektrikas neturės problemų dėl šios informacijos pateikimo, nes tai yra standartinė jų darbo dalis.

Rekomendacijos
Jei įmanoma, prieš samdydami elektriką, pabandykite gauti rekomendacijas iš šeimos, draugų ar kitų šaltinių, kuriais pasitikite. Jei elektros instaliacijos darbai jūsų namuose yra didesnės apimties, paprašykite statybininkų, kurie jums dirba, ar jie galėtų rekomenduoti patikimą elektriką.
Jei negalite gauti jokių rekomendacijų, paprašykite elektrikų, kuriuos ketinate samdyti, jei turi, nuorodų į svetaines ar socialinių tinklų paskyras, kad pamatytumėte jų ankstesnius darbus, ar kitų žmonių atsiliepimus (pavyzdžiui www.elektrikas-klaipedoje.lt) Taip pat, galite paprašyti buvusių klientų sąrašo ir jiems paskambinti.

Požiūris į klientą

Renkantis elektriką atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis bendrauja su jumis. Specialistas, kurį ketinate samdyti turi būti lengvai bendraujantis bei jaučiantis tarpusavio pagarbą. Jei jis mažai kalba ar mažai paaiškina proceso aptarimo metu, mažai tikėtina, kad su juo kontaktuosite, kai bus atliekamas darbas.  Ar jis laiku pasirodė sutartą laiką? Jei ne, ar jis paskambino ar parašė, kad paaiškintų, kad vėluos? Ar tai buvo pagrįsta priežastis? Ar elektrikas veikia profesionaliai ir aiškiai bendrauja su jumis, ar manote, kad jis suprato viską, ką paaiškinote? Ar jūs supratote viską, ką jis aiškino? Geras elektrikas stengsis, kad  iš tikrųjų jums padėtų. Savo srities profesionalas aiškiai supranta, kad veiksmingas bendravimas ir bendradarbiavimas eina koja kojon su veiksmingu klientų aptarnavimu. Profesionalus elektrikas pasirūpins, kad jo klientas būtų gerai informuotas apie atliktus darbus.

Garantijos

Bet koks geras elektrikas turi būti tikras savo darbu ir mielai suteikti garantiją, kai darbas bus atliktas. Geras savo srities specialistas turėtų jaustis įsitikinęs savo darbu, o jeigu iškiltų nesklandumų, turėtų suteikti priežiūrą tam tikrą laikotarpį nuo darbų atlikimo pabaigos.

Netinkamo specialisto samdymas gali jums kainuoti ne tik tūkstančius, bet ir sugadintus nervus bei sveikatą. Su savo išsirinktu specialistu išsamiai aptarkite savo poreikius ir reikalavimus. Geras elektrikas taip pat padės jums įsigyti geriausius produktus ir teisingai juos įdiegti. Pravartu išlaikyti gerą kontaktą su elektriku net ir po to, kai darbai baigti. Tai padės jums lengvai išspręsti problemas, susijusias su elektros instaliacijos darbais jūsų namuose.

Parengė Monika Jablonskė

Taip pat skaitykite

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamus baldus savo namams

Baldai yra interjero dizaino pagrindas, suteikiantis mūsų gyvenamosioms erdvėms funkcionalumo, patogumo ir stiliaus. Kadangi yra ...