Ar jums artimiausiu metu reikės krovininių automobilių paslaugų? Jeigu taip, iš pradžių reiktų išsirinkti, kokios konkrečios krovininė mašina jums reikalinga. Daugybė dalykų priklauso nuo jūsų galimybių ir poreikių, todėl mes plačiau papasakosime, kuo skiriasi krovininiai automobiliai ir kaip pasirinkti tinkamiausią.
Pavyzdžiui, vilkikai dažniausiai yra skirstomi į dvi atskiras kategorijas. Jeigu jums reikia krovininio automobilio, kuriuo norite tempti priekabą, tuomet geriausiai rinktis automobilį – vilkiką. Jeigu reikia nutempti puspriekabę, tuomet galite rinktis kitą vilkikų kategoriją – balninį automobilį.
Jeigu priekaba gana didelė, tuomet galima pasinaudoti balastiniu krovininiu automobiliu. Šių automobilių svoris yra padidinamas balastu, todėl ir pavadinimas toks. Galima sakyti, kad tai trečioji vilkikų rūšis, naudojama kur kas rečiau nei pirmosios dvi.
Patogumas ar įkrovumas?
Dabar labai populiarūs savikroviai automobiliai, kurie turi mechanizuotą sistemą, padedančią greičiau įkrauti bei iškrauti krovinius. Be jokios abejonės, su tokiu automobiliu atlikti visus su kroviniais susijusius darbus yra gerokai paprasčiau ir patogiau. Tačiau, savikroviai automobiliai turi ir keletą minusų – visų pirma, įrengimų svoris yra gana didelis, todėl su tokiu automobiliu sumažėja nominalinis įkrovumas. Taip pat reikia paminėti, kad toks automobilis jums kainuos daugiau benzino. Jeigu šie du minusai nėra jums labai reikšmingi, tuomet verta įsigyti savikrovį automobilį su mechanizuota įkrovimo bei iškrovimo sistema.
Kokią priekabą išsirinkti?
Didelę reikšmę turi tinkamos automobilinės priekabos išsirinkimas. Turbūt pats dažniausias klausimas, kuris iškyla nedaug patirties turintiems žmonėms yra toks: kuo gi skiriasi priekaba nuo puspriekabės? Atsakymas paprastas – puspriekabė dalį savo svorio perneša vilkikui. Dalis pasiskirsto į visas ašis, o dalis tenka būtent vilkiko rėmui. Jeigu puspriekabė yra neprikabinta prie vilkiko, tuomet ją, stovinčią ant specialios stovelės, galima kontroliuoti esant vairuotojų kabinoje.
Jeigu išsirinkote vienaašę priekabą, tuomet ją galėsite vežti nelabai sunkius krovinius. Tačiau, būna vienaašių priekabų, kurios turi specialią formą, kad būtų galima nesunkiai eksploatuoti itin ilgus krovinius.
Kalbant apie triašes bei dviašes priekabos, jomis galima gabenti vidutinio svorio krovinius. Bortinis kėbulas gali būti labai įvairus, todėl sunku tiksliai nurodyti, kokios turėtų būti krovinio svorio ribos, vežant su dviaše arba triaše priekaba.
Priekaba specialiems poreikiams
O ką daryti tokiu atveju, jeigu jums reikia pergabenti itin didelį, nedalomą daiktą? Pavyzdžiui, tai gali būti katilas, tankas ar transformatorius – jo padalinti į dalis neišeina, o į triašę priekabą taip pat netelpa. Tokiems atvejams yra puiki išeitis – speciali daugiaratė priekaba. Dažniausiai tokia priekaba turi gan žemą rėmą. Važiuojant, išlaikomas maksimalus stabilumas, o tokią priekabą kur kas lengviau pakrauti dėl jau anksčiau minėto žemo rėmo. Jeigu priekabos bendras svoris viršija dvidešimt penkias tonas, tai gale jos įprastai turi dvi ašis ir aštuonis ratus. Ratai dažniausiai užtvirtinami lankstais tam, kad veiktų nepriklausomai.
Kur nuomotis krovininį automobilį?
Krovininiai automobiliai dabar nebrangiai nuomojami internetu, todėl verta pasidairyti kelių įmonių tinklapiuose ir palyginti kainas. Užsisakyti labai paprasta, o jeigu dar kyla neaiškumų, visuomet galite nemokamai pasikonsultuoti su krovinių pervežimo profesionalais, kurie su mielu noru jums padės.
You must be logged in to post a comment.