Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Verslas / Kaip skolininkui naudingiausia elgtis skolos išieškojimo procese?

Kaip skolininkui naudingiausia elgtis skolos išieškojimo procese?

Skolininkai mūsų šalyje vis dar dažnai laikomi neatsakingais, tačiau neįvertinamos visos skolos atsiradimo priežastys.  O kartais priežasčių būna labai rimtų ir nenumatytų, kaip pavyzdžiui prarastas darbas, liga ar nelaimingas atsitikimas, kurio metu prarandamas turtas, santaupos ar panašiai. Todėl prieš teisiant skolų turintį žmogų, pirmiausia reikėtų pasidomėti skolos atsiradimo priežastimi. Skolų išieškojimas nėra malonus nei kreditoriui, nei skolininkui. Tačiau kaip naudingiausia elgtis skolininkui esant tokioje situacijoje?

  • Sąžiningumas ir aktyvus bendravimas

Pirmiausia reikėtų nevengti atsakomybės ir geranoriškai sutikti grąžinti skolą. Jei sergate, netekote darbo ir šiuo metu neturite pastovių pajamų, ar dėl kitų svarių priežasčių šiuo metu esamą skolą jums sudėtinga grąžinti, apie tai reikėtų pasikalbėti su kreditoriumi, skolų išieškojimo bendrove ar antstoliu. Svarbiausia nevengti bendrauti ir su skolą išieškančiu žmogumi aptarti kreditoriui ir skolininkui palankias skolos grąžinimo sąlygas.

  • Savo teisių žinojimas

Jei skolų išieškojimas vykdomas per skolų išieškojimo bendrovė, tokiu atveju turėtumėt žinoti, kad tokia bendrovė negali areštuoti jūsų turimo nekilnojamo ar kilnojamo turto, banko sąskaitų ar įpareigoti darbdavį išskaičiuoti skolą iš darbo užmokesčio. Šiuos veiksmus gali atlikti tik antstolis. Ikiteisminio skolų išieškojimo proceso metu bandoma geranoriškai susitarti dėl skolos grąžinimo sąlygų. Naudingiausia skolininkui kuo greičiau rasti kompromisą su kreditoriumi ir susitarti dėl skolos grąžinimo, nes teisminiu keliu išieškomos skolos jums gali kainuoti ženkliai brangiau. Po teismo sprendimo galite būti įpareigotas visiškai ar dalinai atlyginti teismo išlaidas, o jei skolą išieško antstolis, gali reikėti mokėti ir nuo skolos atsiradusias palūkanas.

Jei skolos išieškojimas jau yra perduotas antstoliui, tačiau jūsų finansinė padėtis šiuo metu yra labai prasta ir neturit galimybės atiduoti skolos, apie tai reikėtų pasikalbėti su antstoliu. Skola negali būti išieškoma ir nedarbo pašalpos, gaunamų „vaiko pinigų“, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokų. Tačiau šia teise nederėtų manipuliuoti, nes skola niekur nedingsta ir naudingiau su antstoliu aptarti skolos grąžinimo galimybę mažesnėmis įmokomis, nei visai negrąžinti skolos.

Nesvarbu kokiu būdu išieškoma skola, naudinga ją atiduoti kuo greičiau. Ilgai negrąžinama skola gali net kelis kartus išaugti, taip pat tai gali ir neigiamai paveikti jūsų mokumo reitingą, į kurį atsižvelgiama norint gauti paskolą, kreditą ar lizingą. Sprendimą rasti galimą visose situacijose, svarbu nevengti atsakomybės ir elgtis sąžiningai.

Daugiau informacijos bus suteikta apsilankius https://teisineskonsultacijos.lt svetainėje.

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...