Antradienis , 3 gruodžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip sumažinti tamsius ratilus po akimis

Kaip sumažinti tamsius ratilus po akimis

Tamsūs ratilai po akimis ir patinimai gali nulemti daug labiau pavargusią išvaizdą. Ir nors tamsių ratilų po akimis problema yra labai dažna, jie tikrai ne visuomet atsiranda vien tik dėl didelio nuovargio ar prasto miego.

Kas lemia tamsių ratilų atsiradimą?

Tamsūs ratilai po akimis gali atsirasti dėl labai įvairių priežasčių. Dažnai tai būna nulemta nuovargio ar miego trūkumo – pastaruoju atveju po akimis gali kauptis skysčiai, todėl jos ims atrodyti paburkusios. Be to, miego trūkumas gali paversti odą daug blyškesne ir matine, išryškinant po oda esančius tamsesnius audinius ir kraujagysles.

Tamsių ratilų atsiradimui įtakos gali turėti ir natūralus senėjimas, kadangi bėgant metams mūsų oda plonėja, sumažėja riebalų ir kolageno kiekis, todėl išryškėja tamsios kraujagyslės. Tačiau tamsių ratilų po akimis atsiradimo priežastimi gali tapti ir alerginės reakcijos, dėl kurių išsiskiria histaminai, akių sausumas, dehidratacija, per daug saulės, anemija ir genetika.

Kaip spręsti tamsių ratilų po akimis problemą?

Prieš pradedant spręsti tamsių ratilų po akimis problemą, visų pirma reikėtų nustatyti šios problemos atsiradimo priežastis. Tačiau yra keletas nesudėtingų priemonių, kurios gali padėti sumažinti tamsius ratilus.

  • Šalti kompresai. Vienas iš dažniausiai pasitelkiamų ir liaudišku vadinamų sprendimų, kovai su tamsiais ratilais po akimis ir jų paburkimu, yra šaltas kompresas. Jo pagalba galima nesunkiai sutraukti išsiplėtusias kraujagysles po akimis ir sumažinti patinimą, paburkimą bei tamsius ratilus. Šaltą kompresą paruošti yra labai paprasta – galite sudrėkinti medžiaginę šluostę šaltu vandeniu ir uždėti ją ant odos po akimis, luktelint apytiksliai 20 min., arba galite kelis ledo kubelius įdėti į švarią medžiaginę servetėlę ir palaikyti ją prie akių.
  • Pakankamas skysčių vartojimas. Norint sumažinti tamsius ratilus po akimis reikėtų pasistengti vartoti daugiau vandens. Tokiu būdu apsaugosite savo organizmą nuo dehidratacijos ir užtikrinsite, kad jūsų oda būtų tinkamai sudrėkinta.
  • Paakių kremo naudojimas. Kovai su tamsiais ratilais po akimis ir akių patinimu gali veiksmingai pagelbėti paakių kremai, tinkamai sudrėkinant ir išlyginant odą po akimis bei sumažinant tamsius ratilus. Pavyzdžiui, skaistinantis akių kremas su vitaminu C ir kofeinu gali pašviesinti patamsėjusius paakius, sumažinti nuovargio požymius ir patinimą. Be to, toks paakių kremas taip pat geba sumažinti ir raukšles, pigmentines dėmeles bei apsaugoti paakių odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Oda taps tinkamai sudrėkinta, bus tvirtesnė, lygesnė ir gražesnė.
  • Pakankamas miegas ir tinkama miego padėtis. Kadangi jau minėjome, jog nepakankamas miegas ir nuovargis gali paskatinti tamsių ratilų atsiradimą po akimis, juos sumažinti galima pakankamai laiko skiriant kokybiškam miegui. Tačiau nors miegas yra svarbus ir veiksmingas pagalbininkas kovojant su tamsiais ratilais po akimis, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad miego padėtis taip pat gali turėti įtakos tamsių maišelių po akimis susiformavimui – ypač, jei miegame visiškai tiesioje padėtyje. Jei jūsų atveju tai yra šios problemos priežastis, miegant ant šiek tiek aukštesnės pagalvės galite lengvai išvengti skysčių kaupimosi po akimis.

Pabaigai

Neretai tamsūs ratilai po akimis būna tik trumpalaikis reiškinys, kuris praeina be jokių papildomų pastangų, todėl dėl to dažniausiai nerimauti nereikia. Tačiau jei vis dėlto jie jums kelia didelį galvos skausmą ir mažina pasitikėjimą savimi, galite imtis aukščiau išvardintų priemonių, padedančių veiksmingai kovoti su šia problema. Tačiau jei nei vienas iš pasitelktų sprendimų jūsų atveju nepagelbės, vertėtų pasitarti su savo gydytoju arba dermatologu.

Taip pat skaitykite

Mitybos ypatumai sergant anemija: 5 gydytojų patarimai

Anemija (mažakraujystė) – būklė, kuomet kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) arba hemoglobino, ...