Šeštadienis , 18 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip tinkamai valyti kaminą?

Kaip tinkamai valyti kaminą?

Geri ir šilti namai yra pagrindinė šeimos jaukumo priežastis. Kai namuose šilta ir jauku, mes jaučiamės nepriekaištingai. Bet deja tenka pripažinti, kad šis malonumas nėra nemokamas. Jeigu norime gyventi šiltuose ir jaukiuose namuose privalome daug dėmesio skirti savo šildymo sistemai. Dauguma, ypatingai nepatyrusių, namų šeimininkų, skiria be galo daug dėmesio tam, kad turėti aukštos kokybės, brangų katilą, o apie kitus šildymo sistemos niuansus galvoja labai paviršutiniškai. Gerai prižiūrėti visus įrenginius yra be galo svarbu, nes būtent jų tvarkingumas ir užtikrina, kad šildymas yra tolygus ir efektyvus. Dažnai pamirštama ir labiausiai užteršiama dalis yra kaminas. Kai jis yra netvarkingas, sumažėja oro laidumas sistemoje, dėl ko gali tekti skirti daugiau nereikalingų išlaidų kurui. Tačiau kaip reikia pasirūpinti kamino švara, kad būtų pašalintos visos šiukšlės ir jis tarnautų nepriekaištingai?

Kai deginame kurą, per kaminą dūmų forma eina daugybė kenksmingų medžiagų. Kai deginame medieną, kenksmingų medžiagų nėra taip daug: degančios malkos išskiria baltus arba permatomus dūmus. Jų spalva yra tokia būtent todėl, kad dūmų sudėtyje yra daug vandens dujų. Tačiau kai deginame kurą, kuriame yra daugybė kreozoto dalelių, dūmai pasidaro kur kas tamsesni ir atrodo daug grėsmingiau. Kai deginame anglį ar kitokį iškastinį kurą, visas dūmtraukio vidus pasidengia įvairiomis kenksmingomis medžiagomis, tokiomis kaip smala. Jos yra degios ir apriboja oro kiekį kamine, dėl ko kenčia ne tik šildymo sistemos saugumas, tačiau taip pat ir našumas. Kai oro pralaidumas prastėja, kenksmingos ir pavojingos medžiagos pradeda kauptis dar lengviau. Dėl to kyla pavojus ne tik šildymo sistemai, bet ir namų gyventojams, kadangi susikaupusios medžiagos gali labai stipriai įkaisti, išlydyti kaminą ir sukelti gaisrą.

Kad gerai išvalytume kaminą, svarbiausia yra pati paprasčiausia valymo priemonė – tinkamas šepetys. Ieškokite būtent tokio šepečio, kuris pasieks visas nešvariausias kamino vietas. Toks šepetys turės gerai atitikti kamino formą. Jeigu šioje situacijoje nebūsite atidūs, prastas šepetys gali palikti daug kenksmingų medžiagų, kurios be jokio vargo kaupsis toliau.

Dar geresnis variantas yra nusipirkti brangesnį, bet specialų šepetį su nailoniniais šeriais, kurių švelnumas leidžia jam keisti formą ir prisitaikyti prie bet kokio dūmtraukio. Nors jie yra labai lankstus, tvirti ir atsparūs įvairiausiems chemikalams, jų švelnumas visiškai nepažeidžia kamino vidaus, tad galime drąsiai teigti, jog tai yra pati geriausia kamino valymo priemonė.

Kad matytumėte geriausius rezultatus, stenkitės profilaktiškai valyti savo kaminą bent kartą per pusmetį. Taip įsitikinsite, kad jūsų šildymo sistema dirba efektyviai ir veltui neeikvoja kuro, o kaminas bus švarus ir užtikrins puikų oro laidumą. Svarbiausia yra nepamiršti kruopščiai prižiūrėti šildymo sistemą ir tada neturėsite jokių rūpesčių.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...