Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Kaip žinoti kokią prekę rinktis?

Kaip žinoti kokią prekę rinktis?

Dauguma žmonių, kuriems teko patirti gyvenimo sąlygas sovietų sąjungoje, apie tą laikotarpį nenori net atsiminti. Tai yra visiškai suprantama, daugelio žmonių gyvenimo sąlygos tuo metu buvo itin prastos, o lyginant su vakarietiškomis šalimis, tiesiog tragiškos. Žinoma, bėda buvo ne vien gyvenimo sąlygose, daugeliui žmonių itin atgrasūs buvo ir sąjungoje esantys suvaržymai. Neturėjimas galimybės laisvai reikšti nuomonę, laisvai keliauti, rengtis kaip nori. Sunkiausia turbūt buvo menininkams, nes jie neturėjo kūrybinės laisvės – visi meno kūriniai turėjo praeiti griežtą cenzūros filtrą.

braun barzdaskutesTačiau didžioji dalis gyventojų sovietinius laikus atsimena, kaip tokius, kuriuose klestėjo nepriteklius ir nebuvo jokio pasirinkimo norint įsigyti vieną ar kitą prekę – vienos rūšies pienas, vienos rūšies duona, drabužiai, automobiliai, barzdaskutės, viskas tik vieno gamintojo, vieno modelio ir vienos rūšies, iš vienodų medžiagų ir dažniausiai tos pačios spalvos. Lyginant tai su laisvoje rinkoje randamu didžiuliu pasirinkimu, skirtumas atrodo itin drastiškas ir beveik nesuvokiamas, juolab, kad mes įpratome visuomet turėti itin didžiulę pasirinkimo laisvę. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad ne visuomet kuo didesnis pasirinkimo asortimentas reiškia patenkintą ir laimingą pirkėją. Pasirodo gali nutikti taip, kad pasirinkimas taps per dideliu ir žmogus bus nepatenkintas dėl to, kad nežino ką pasirinkti. Būtent dėl šios priežasties beveik kiekvienai prekių kategorijai yra sukurtą begalės gidų, kurie padeda išsirinkti būtent tokią prekę, kokia tiktų jums.

Puikus pavyzdys galėtų būti barzdaskutės. Firmų gaminančių elektrines barzdos skutimo mašinėles yra tikrai daug, turbūt dažniausiai galime sutikti braun barzdaskutes, tačiau rinkoje tikrai yra nemažai kitų populiarių gamintojų barzdaskučių, taip pat galime atrasti dar daugiau nežinomų ar mažai žinomų gamintojų produkcijos. Dėl to būtų labai sunku suskaičiuoti, kiek skirtingų barzdaskučių modelių yra pasaulyje, šis skaičius turbūt siekia kelis tūkstančius, žinoma pasiūla iš, kurios jūs galite pasirinkti Lietuvoje yra mažesnė, bet jei norėtumėte įvertinti visas skirtingas barzdaskutes, kurias galite įsigyti Lietuvos parduotuvėse, internetinėse parduotuvėse, kioskuose, turguose ir net atsisiųsti iš užsienio, tuomet skaičius tikrai būtų netolimas tūkstančiui, o galbūt ir didesnis už jį.

Būtent todėl, prieš perkant barzdaskutę ar bet koki kitą daiktą, reikėtų naudotis pirkimo gidais ar bent jau nusistatyti kelis pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos norite rinktis sau tinkamą barzdaskutę. Kriterijų gali būti įvairiausių – kaina, kokybė, funkcionalumas, firma, mobilumas ir t.t. Svarbu, kad tie kriterijai padėtų jums išsirinkti ir rinkdamasis pagal juos jūs apžiūrinėtumėte tik tokias barzdos skutimo mašinėles, kurios gali tikti jums. Pavyzdžiui Braun barzdaskutės yra gaminamos su tinkleliais, o kai kurių kitų gamintojų barzdaskutės turi besisukančias galvutes. Čia yra vienas iš tokių skirtumų, kuriais turėtumėt pasidomėti prieš pradėdami rinktis konkretų modelį. T.y. prieš rinkdamiesi konkrečią barzdaskutę, nuspręskite kokios technologijos barzdaskutėmis iš viso norite naudotis. Tuomet apsibrėžkite kainos ribą. Turbūt esate nusimatęs, kiek maždaug pinigų norėtumėte išleisti, žinoma ta riba neprivalo būti labai griežta, ji gali varijuoti kelių dešimčių eurų ribose, tačiau tai tikrai padės susiaurinti pasirinkimų ratą. Galiausiai nuspręskite kokių funkcijų jums reikia ar jums reikalinga tik barzdaskutė, tačiau galbūt jums reikia, kad ji turėtų ir trimerį, o gal net ir barzdos formavimo šukas? Atsakęs sau į šiuos klausimus lengvai pasirinksite tokią barzdaskutę, kuri atitiks jūsų poreikius.

Panašius metodus galite naudotis rinkdamiesi beveik bet kokią prekę. Jei visuomet aiškiai žinosite ko norite, atlikti sprendimą neturėtų būti sunku.

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...