Ketvirtadienis , 23 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Karkasiniai namai: mitai ir realybė. Kad gyvenimas būtų patogesnis

Karkasiniai namai: mitai ir realybė. Kad gyvenimas būtų patogesnis

mediniai-namaiMedinis ar mūrinis namas? Apie tai susimąsto visi, kurie pagaliau nusprendė, kad laikas jiems gyventi nuosavuose namuose. Koks geriausias? Anksčiau dažniausiai buvo statomi mūriniai, plytiniai, kurie tarnauja ilgus amžius ir iki šiol atrodo puikiai. Šiuo metu dažniausiai pasirenkami mediniai namai. Kodėl? Kadangi jie kur kas pigesni. Tačiau ar tikrai pigumas yra vienintelis jų pliusas? Ar jie pajėgūs ilgai tarnauti ir sukurti komfortabilų gyvenimą?

Šio straipsnio tikslas apsispręsti, ar Jums labiausiai tinkamas medinis, ar mūrinis namas. Kiekvienas iš jų turi savus pliusus, kurie ir gali paskatinti rinktis vieną, o ne kitą variantą.

Medinis namas netinkamas gyventi ištisus metus?

Anksčiau medinukai dažniausiai būdavo kuriami kaip vasarnamiai, pirtelės ir panašūs poilsiui skirti pastatai. Tokiu atveju iškilo mitas, kad mediniai namai nėra geras pasirinkimas norint gyventi juose ištisus metus. Tai mitas, kuris labai liūdina medinių namų statytojus. Juk  jie dirba nuoširdžiai ir stengiasi pastatyti tokius namus, kad ir žiemos metu žmogus juose jaustųsi puikiai.

Visgi, medinis namas yra lygiai toks pat kokybiškas kaip ir mūrinis. Jis turi lygiai tas pačias komunikacijas, šildymo sistemas. O šiuo metu naudojant moderniausią techniką bei medžiagas medinuką galima apsaugoti net ir nuo labai nepastovių oro sąlygų. Drėgmė? Ji visiškai negąsdina medinių namų, kurie sėkmingai tarnauja šiltus metų.

Ar mediniame name bus šilta?

Dėl lietuviško klimato daugeliui žmonių kyla klausimas, ar mediniame name tikrai bus šikta ir žiemos nebus baisios? Tikrai ne. Juolab, mediniuose namuose, kaip ir mūriniuose, galima pasirinkti Jums labiausiai tinkamą apšildymo sistemą. O galimybių yra labai daug. Nuo standartinio pečiaus iki namų apšildymo dujomis. Svarbiausia įvertinti savo poreikius ir kaip dažnai planuojate naudotis šildymu, kiek galite jam skirti dėmesio?

Mediniai namai prisitaiko prie oro!

Labai didelis pliusas yra tai, kad mediniai namai puikiai prisitaiko prie kintančių oro sąlygų. Paprasčiausiai jie puikiai sulaiko šilumą kai ji yra viduje, tačiau sunkiai ją priima, kai yra lauke. Tai reiškia, kad žiemos vakarais namuose bus labai šilta ir malonu, tačiau itin kaitriomis dienomis namuose nebus per karšta. Priešingai nei yra su mūriniais namais, kurie nevarijuoja priklausomai nuo oro sąlygų.

Medinis namas kvėpuoja, tad jis lankstesnis oro sąlygų atžvilgiu.

Medinis namas ne toks gražus?

Mediniai namai kaip tik kur kas dažniau pasirenkami ir labai dažnai įvardijami kaip prestižinis pasirinkimas, kuris leis gyventi tikra nuostabaus stiliaus namuose. Juk daugelis mūrinius namus apkala specialiomis lentelėmis, kad namas atrodytų kaip medinis.

Jeigu norite gyventi tikrai stilinguose namuose – medinis Jums puikiai tiks.

Kaina ir kiek investuoti?

Daugeliui žmonių kaina yra vienas pagrindinių kriterijų, kuris yra apgalvojamas tuomet, kai bandote sugalvoti, koks namas Jums labiausiai tinka. Šiuo atveju vėl laimi mediniai namai, kurie kur kas pigesni nei kad mūriniai. Mediniai namai dažniausiai kuriami karkaso tipu, taigi maksimaliai panaudojamos visos tam paskirtos medžiagos. Skaičiuodami pinigus nepamirškite, kad šis namas yra ilgalaikė investicija, tad skirkite tiek, kiek būtų galima užsitikrinti, kad pavyks gyventi nuostabiuose namuose.

Taip pat skaitykite

Iššūkiai ir sprendimai: kaip versle efektyviai sandėliuoti prekes?

Efektyvus sandėliavimo procesų valdymas yra kritiškai svarbus bet kurioje logistikos grandinėje. Nuo mažų vietinių prekybininkų ...