Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Verslas / Kas lemia sandėlio išdėstymo vietą?

Kas lemia sandėlio išdėstymo vietą?

sandėliai

Sandėliuojant prekes, tiek žaliavas, tiek ir paruoštą produkciją yra labai svarbu, kaip ir kur jos bus išdėstytos. Šiuolaikiniai sandėliai yra gerokai daugiau, nei vien produkcijos laikymo erdvė. Tai yra daugiafunkcis objektas, kuriame vyksta daugybė įvairiausių procesų, ir kurio pagalba galima ženkliai optimizuoti įmonės veiklą. Kartu su pažangia valdymo sistema sandėlis gali tapti labai efektyviu įrankiu, siekiant pagreitinti gamybą, surinkimą ir prekių pristatymą užsakovams. Tačiau tam, kad viskas funkcionuotų maksimaliai tiksliai, reikia atkreipti dėmesį į sandėlio ir produkcijos jame išdėstymą.

Planuojant sandėlius pagrindinis faktorius yra prekių ar gaminių judėjimo dažnumas. Kuo dažniau jų prireikia, tuo arčiau jos turi būti. Kalbant apie paruoštą produkciją, tai artumas turi būti lyginant su vieta, kurioje prekės kraunamos išvežimui ir pristatymui užsakovams. Jei kalbama apie žaliavų sandėlius, tai populiariausios turi būti arčiausiai atrinkimo ir paskirstymo zonos. Sandėlio valdymo sistemos leidžia atlikti gan tikslius skaičiavimus, nustatant produkcijos judėjimo dažnumą, jos poreikį tam tikrais veiklos etapais, kas gali gerokai palengvinti išdėstymo vietos parinkimą.

Žinoma nemažai priklauso ir nuo bendrų produkcijos atsargų, jei dėl tam tikrų priežasčių sandėlyje yra stengiamasi aplaikyti pakankamai didelius tam tikrų prekių kiekius, tai nėra poreikio viską laikyti vienoje vietoje. Gan dažnai yra naudojamas principas, kai tų pačių sistemų pagalba yra apskaičiuojamas minimalus kiekis, kuris yra laikomas artimesnėje ir lengviau pasiekiamoje vietoje, o likučiai gali būti sudėlioti kažkur toliau ir iš ten papildomi pagal poreikį. Taisyklingai suplanuotas sandėlis, gali iki 25 % padidinti produktyvumą, kas leidžia gerokai sumažinti gamybinius ar veiklos sąnaudas ir tokiu būdų prisidėti prie sėkmingesnės visos organizacijos veiklos.

Taip pat skaitykite

Informacinių sistemų programavimas: ką svarbu žinoti potencialiems klientams

Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje informacinių sistemų programavimas atlieka svarbų vaidmenį skatinant efektyvumą, inovacijas ir konkurencingumą įvairiose ...