Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kas yra depresija?

Kas yra depresija?

depresija

Depresija- tai liūdna, prislėgta nuotaika. Ši liga turi daug požymių: liūdesys, prislėgta nuotaika, greitas nuovargis ir ašaros, savęs nuvertinimas, nepaaiškinamas nerimas ar pastovi įtampa. Neretai pacientui tampa sunku mąstyti, kalbėti, veikti, o veide sustigsta kančios, išraiška. Sunkiais atvejais gali atsirasti ir savižudybės ar savęs žalojimo įdėjos bei veiksmai. Depresija sergančio žmogaus niekas nedomina, jis tampa abejingas aplinkai, sutrinka pasitenkinimo, malonumo pojūčių išgyvenimas, dažnai atsiranda abejingumas maistui, seksui ir kt. Neretai kamuoja nemiga arba atvirkščiai- per didelis mieguistumas.

Kokie nemolonūs kūno pojūčiai  kankina sergant depresja?

Sergant depresija, gali kankinti ir įvairūs nemalonūs kūno pojūčiai bei skausmai galūnėse, kakle, krūtinėje, vidaus organuose, dažnai sustiprėja nugaros, skrandžio negalavimai.

Dėl kokių priežasčių susergama  šia liga?

Viena pagrindinių priežasčių siejama su paveldimu. Depresija gali atsirasti ir po patirtų įvairių skaudžių išgyvenimų: Prievartos, praradimų, nusivylimų bei kitų psichologinių traumų. Jei  gyvenimiškos krizės išprovokuoja tikrą klinikinę depresiją ir žmogus suserga, o susirgę jau negali patys išlipti iš depresijos duobės. Artimieji dažniausiai pradžioje nesupranta, kaip blogai žmogus jaučiasi ir laiko tokią būseną apsileidimu, reikalauja netingėti.

Kaip gydoma depresija?

Artimų žmonių supratimas ir pagalba labai gelbsti, svarbu nepalikti depresijos prislėgto žmogaus vieno su savo  išgyvenimais, leisti jam suprasti jog esate šalia ir jums rūpi kaip iš tiesų jis jaučiasi. Kai žmogus depresuotas, neigiamos mintys užteršia visą pprotą. Baimė ir bejėgiškumas paralyžuoja, pradeda atrodyti tarsi nieko nebeįmanoma kontroliuoti, net savo minčių, bet galima medituoti. Meditacija nuramina protą ir atneša labai daug naudos tiems, kurie kenčia nuo depresijos ar nerimo sutrikimo.

Taip pat skaitykite

Kaip normuoti CBD šuniui?

Endokanabinoidų sistema yra ryškus fenomenas daugumai gyvūnų, įskaitant šunis. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė jo vaidmenį ...