Penktadienis , 14 birželio 2024
Pagrindinis / Verslas / Kasos aparatai: kaip pasirinkti geriausią?

Kasos aparatai: kaip pasirinkti geriausią?

Vykdant verslą, susijusį su pardavimais, būtinas kokybiškas ir saugus kasos aparatas. Nuo to, kokie kasos aparatai naudojami, priklauso ir veiklos efektyvumas. Vienose įmonėse geriau tinka vienokie, kitur, kitokie aparatai. Tad renkantis tinkamą, reikėtų apgalvoti kelis svarbius aspektus.

Išmanus ar paprastas?

Šiandien rinkoje kasos aparatų pasirinkimas yra labai platus. Pirmiausia, galima rinktis tarp išmanaus ir paprasto kasos aparato. Paprastas yra daugeliui matytas įprastas kasos aparatas su mygtukais, kuris neturi daug funkcijų, bet yra patogus naudoti ir nebrangus. Tokie kasos aparatai dažniausiai pasirenkami verslo pradžioje, juos iki šiol plačiai naudoja pardavėjai mažose krautuvėlėse, kur nereikia, kad aparatas turėtų daug funkcijų.

Tiems, kuriems svarbu didelis funkcionalumas, verta rinktis išmanius kasos aparatus, kurie dažniausiai yra su POS sistemomis. Tokie aparatai atveria platesnes galimybes, nes su jais galima atlikti daug įvairių operacijų. Jie ne tik skaičiuoja sumą, bet ir gali pritaikyti nuolaidą, atlikti užsakymų korekcijas ir pan. tokie aparatai taip pat pateikia didesnį ataskaitų pasirinkimą.

Kokios funkcijos reikalingos?

Renkantis aparatą, labai svarbu ne tik jo tipas, bet ir funkcionalumas. Kasos aparatai gali turėti skirtingas funkcijas ir nuo to priklauso jų kaina bei naudojimosi patogumas. Pavyzdžiui, kai kuriems prekybininkams reikalingos tik tokios funkcijos, kad aparatas rodytų sumą, grąžą, rinktų duomenis apie dienos, mėnesio pardavimus. Tačiau šiandien rinkoje galima rasti aparatų su daug pletesnėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, kasos aparatai gali kaupti informaciją apie atsargas sandėlyje, turėti brūkšninio kodo skenavimo funkcionalumą, leisti atlikti įvairius mokėjimo metodus ir kt. Prieš renkantis aparatą, labai svarbu išsigryninti, kokių funkcijų Jūsų veikloje reikia, kad apartas būtų ne šiaip įrankis, o darbą lengvinantis sprendimas kasdienėje veikloje.

Kaip pradėti naudotis kasos aparatu?

Įsigijus aparatą, labai svarbu nepamiršti, kad visi kasos aparatai turi būti registruoti ir turėti savo savininką. Tai nustatyta įstatymuose, todėl labai svarbu nepamiršti registruoti kasos aparato. Tai padaryti galima Valstybinėje mokesčių inspekcijoje arba per elektroninę VMI platformą. To nepadarius, galima gauti baudą. Taip pat labai svarbu žinoti, kaip teisingai naudotis aparatu, kad jis pateiktų teisingus ir patikimus duomenis. Pardavėjas gali apmokyti darbuotojus, kaip kasdien įjungti aparatą, kaip atlikti pinigų įdėjimo funkcijas, kaip išimti ataskaitas dienos pabaigoje ir kaip pildyti kasos aparato žurnalą.

Taip pat skaitykite

Buhalterinės apskaitos mokymai: esminiai privalumai

Verslo pasaulyje skaičių kalba yra labai svarbi. Suprasti finansines ataskaitas, analizuoti duomenis ir aiškinti tendencijas ...