Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Katerina Špica – miniatiūrinė moteris su maksimaliais užmojais

Katerina Špica – miniatiūrinė moteris su maksimaliais užmojais

Šiuolaikinis Rusijos kinas mus vis stebina tokiais unikaliais, produktyviais jaunais aktoriais, kaip Katerina Špica, Lietuvoje labiausiai žinoma iš filmų “Ekipažas”, “Eglutės”, “Kregždės lizdas”, serialo “Katia”. Viena geidžiamiausių Rusijoje mielai vaikiško veido aktorė, gyvenanti sveikai ir jogos bei sportinių pratimų pagalba palaikanti miniatiūrinę figūrą, iš prigimties yra be galo gyva, energinga, talentingai įkūnija bet kurį jai patikėtą personažą. 30 metų aktorė iš provincijos tapo žinoma nuo pat pirmųjų vaidmenų teatre ir kine, kurių šiandien jau yra per penkiasdešimt.

Katerina Špica
Katerina Špica

Kai Katiai buvo 13 metų, jos šeima persikėlė Iš Intos į Permę, kur mergaitė ėmė lankyti prancūzų kalbos pakraipos mokyklą. Tuomet Špica jau pradėjo demonstruoti aktorinius sugebėjimus mokyklos teatro pastatymuose prancūzų kalba. Katerinai scena labai patiko, todėl ji pradėjo lankyti teatro studiją „KODAS“. Po dviejų metų Špicą pervedė į teatro „Naujoji drama“ vyresniųjų aktorių trupę – jaunoji atlikėja ėmė gastroliuoti, vaidino pagrindines roles.

Baigusi mokyklą, Katerina Špica įstojo į Permės Kultūros instituto Menų fakulteto aktorinį skyrių. Paraleliai mergaitė tapo Permės valstybinio universiteto Teisės fakulteto studente, nes Katios mama – kriminalinių bylų advokatė.

Kine Katerina atsirado laimingo atsitiktinumo dėka. Neplanuoto apsilankymo Maskvoje metu Katerinai pasiūlė sudalyvauti vienos modelių agentūros kastinge. Špica sėkmingai praėjo kastingą ir įsidarbino vienoje prodiuserių kompanijoje. Tada aktorei pasiūlė suvaidinti muzikinėje komedijoje „Adomas ir Ievos transformacija“, kur ji vaidino Ievą – jauną provincialę, užkariavusią sostinę.

Vienas paskui kitą pasipylė pasiūlymai vaidinti: Mašos vaidmuo filme „Cirko princesė“, dalyvavimas keliuose TV serialuose. Rimtą šlovę aktorei atnešė 2009 metų serialas „Katia“. Ji suvaidino pagrindinę heroję Katią, pirmąkart įsimylėjusią mergaitę. Tada sekė filmavmasis eilėje kino filmų, televizjos projektų, aktorė tapo Rusijos žiūrovų ir režisierių numylėtine. Matyt, artistės privalumas yra jos universalumas ir jaunatviška išvaizda, dėl kurios jai dažnai pasiūlomos paauglių rolės.

2011 metais Katerina Špica ištekėjo už kaskadinių triukų meistro Konstantino Adajevo. Po metų porai gimė sūnus, vienok, Špicos santuokos su Adajevu tai neišgelbėjo. Po išsiskyrimo Katerina pradėjo romaną su žinomu režisieriumi Mariumi Baisbergu, bet jau 2015 metų vasarą pora nutraukė santykius.

Tų pačių metų rudenį Rusijoje, o prieš keletą mėnesių ir Lietuvoje, įvyko ilgai laukta katastrofų filmo „Ekipažas“ premjera, kuriame Katerina Špica suvaidino lėktuvo stiuardesę. Režisierius Nikolajus Lebedevas filmą nufilmavo technologiškai moderniame IMAX formate. Filmo kūrime sudalyvavo šiuolaikinės Rusijos kino industrijos žvaigždės – Vladimiras Maškovas ir Danila Kozlovskis, o taip pat kylanti lietuvių kino žvaigždė Agnė Grudytė.

Vienas iš paskutinių Katerinos Špicos darbų – mergaitės Alios mamos rolė komedijoje „Pusryčiai pas tėtį“. Filmo Lietuvoje laukiame nuo liepos 22 d.

Treileris:

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...