Ketvirtadienis , 18 liepos 2024
Pagrindinis / Pramogos / Keletas labai įdomių faktų apie sportą, kurių nebuvote girdėję

Keletas labai įdomių faktų apie sportą, kurių nebuvote girdėję

Kai šiomis dienomis yra kalbama apie sportą, dažniausiai galima girdėti pateikiamus įvairių varžybų rezultatus ir jų nugalėtojus. Tačiau sporto pasaulis yra labai didelis ir neabejotinai turintis labai turtingą istoriją. Todėl nepaisant to, ar informaciją apie sportą renkate, nes jus domina lažybos, ar esate tam tikrų sporto šakų entuziastai, kurie ne tik stebi kiekvienas rungtynes, tačiau ir propaguoja vieną ar kitą sporto šaką – pateikiame kelis įdomius ir galbūt daugeliui dar negirdėtus faktus.

 • Ar žinojote, kad bokso legenda Rokis Marciano išrado fakso aparatą? Taip, pasirodo, kad šis boksininkas buvo talentingas ne tik bokso ringe, kur savo profesionalios karjeros metu laimėjo absoliučiai visas kovas.
 • Atlikti tyrimai parodė, kad vidurinės mokyklos teniso žaidėjai matematikos testų metu surenka gerokai mažiau balų. Įdomu, kodėl? Manoma, kad taip yra dėl teniso sporte taikomos nelogiškos 15–30–40 taškų skaičiavimo sistemos.
 • Iki 1925 m. NCAA buvo taikomas reikalavimas, jog koledžo amerikietiško futbolo žaidėjai privalėjo mokytis pertraukų tarp kėlinių metu. Suprantama, kad galiausiai toks reikalavimas buvo panaikintas, kadangi mokymosi našumas ilsintis tarp kėlinių niekuomet negalėtų būti aukštas.
 • Banglenčių sportas yra vienas ekstremaliausių, tačiau ar žinojote, kad tuomet, kai stebime plaukimą banglente, mes matome optinę iliuziją?
 • Įdomu tai, kad iki šiol žokėjai gali pasirinkti, jog jiems laimėjimas būtų išmokėtas monetomis – ir visiškai nesvarbu, kokio dydžio jų laimėjimas bebūtų.
 • Senovės Graikijoje vykusių Olimpinių žaidynių metu sportininkai turėdavo būti visiškai nuogi – nenuostabu, kodėl tuo laikotarpiu moterys Olimpiados stebėti negalėjo. Tuo tarpu imtynių varžybos baigdavosi tuomet, kai vienas iš dalyvių susijaudindavo.
 • Dauguma aukščiausiosios JAV beisbolo lygos (MLB) sulūžusių beisbolo lazdų yra išsiunčiamos į trečiąsias pasaulio šalis, kur jos yra panaudojamos kaip statybinė žaliava.
 • Ar kada nors būtumėte galėję pagalvoti, kad Olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti beždžionės? 1952 – 1960 m. buvo organizuojamos „O-Chimp-ics“. Tai buvo įvairių sporto šakų tarptautinės varžybos, skirtos beždžionėms.
 • Golfo kamuoliukai anuomet buvo gaminami iš džiovintų karvių akių obuolių. Šiomis dienomis tai įsivaizduoti būtų pernelyg sudėtinga.
 • Ledo ritulio legenda Gordie Howe kentė nuo kriofobijos, o tai reiškia, kad jis labai bijojo šalčio ir ledo. Tačiau tai jam nesutrukdė tapti profesionaliu ledo ritulio žaidėju, laikomu tikra legenda.
 • Nei vienas kliūtinio bėgimo Olimpinių žaidynių sidabro medalininkas (nei vyras, nei moteris) nėra išgyvenęs ilgiau nei 41 m.

Taip pat skaitykite

Klarnetas: melodinis stebuklas, pasižymintis įvairiapusiškumu ir elegancija

Klarnetas – medinis pučiamasis instrumentas, pasižymintis išskirtine forma ir kerinčiu skambesiu, jau daugelį amžių yra ...