Pirmadienis , 26 vasario 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kelionės į Egiptą: 7 svarbūs patarimai

Kelionės į Egiptą: 7 svarbūs patarimai

Jei jus domina kelionės į Egiptą, galite būti visiškai tikri, kad keliaudami po Egiptą jūs patirsite daugybę nepamirštamų nuotykių ir iš arčiau susipažinsite su labai turtinga Egipto istorija, perpinta įdomiausiomis ir kvapą gniaužiančiomis legendomis bei mitais. Tačiau norint, kad kelionė būtų sklandesnė ir malonesnė, naudinga pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

1. Saugumas – labai svarbus klausimas

Ar Egiptas saugi šalis?“ ir „ar vertėtų aplankyti Egiptą?“ – šie du klausimai yra labai skirtingi, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai panašūs. Tačiau nuspręsti, ar yra verta aplankyti Egiptą, gali tik pats žmogus, kuris nori vykti į šią šalį. Vien todėl, kad vieniems jų kelionės metu pavyko išvengti sunkumų, o kitiems teko su jais susidurti, negalima vienareikšmiškai spręsti apie šalį, rekomenduojant vieną arba kitą. Juolab, kad nei viena pasaulio šalis nėra saugi nuo teroristų ir ekstremistų. Todėl nelaimingi įvykiai, kurie buvo įvykę Egipte, taip pat buvo įvykę ir daugelyje kitų pasaulio šalių, kurios yra pamėgtos turistų.

Taigi, vykdami į Egiptą tiesiog turėtumėte laikytis visų įprastinių saugumo priemonių ir taip pat atidžiai saugoti savo daiktus. Turistų praktika rodo, kad didžioji dalis kelionių į Egiptą įvyksta be jokių nesklandumų.

2. Pasisaugokite apgavikų ir sukčių

Kelionė į Egiptą gali būti tiek labai smagi, tiek ir varginanti, tačiau visa tai labai tiesiogiai priklauso ir nuo to, kaip jūs žvelgiate į vietinius gyventojus, kurie bando jums įsiūlyti įvairias prekes ar paslaugas, kurių jums iš tikrųjų visiškai nereikia. Turite suprasti, kad Egipte niekas nepriima „ne“, o tai reiškia, kad jums nuolatos bus primygtinai siūlomi patys įvairiausi dalykai. Ir dažniausiai su visu tuo jums teks susidurti keliaujant po įvairias turistų pamėgtas vietas. Todėl jei norite išvengti įvairių problemų, visuomet vadovaukitės viena sena, bet labai gera taisykle – niekas nėra nemokama.

3. Arbatpinigių tikimasi visur

Dėl labai nedidelių atlyginimų, arbatpinigiai Egipte yra priimami su dideliu džiaugsmu. Tiesą sakant, tai spėjo tapti būtinybe. Todėl keliaudami po Egiptą, su savimi visuomet turėkite daug smulkių pinigų, kadangi ilgainiui jums atrodys, jog duoti arbatpinigių turite bene bet kurioje vietoje.

4. Jums nereikia vengti Ramadano

Egipte didžioji dalis gyventojų yra musulmonai, o tai reiškia, kad daugybė žmonių laikosi Ramadano. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs turėtumėte vengti keliauti tokiu metu. Jei jūs nuvyksite į Egiptą Ramadano metu, vargiai pajusite skirtumą. Turizmo sektorius Egipte yra puikiai išvystytas ir dėl turistų šioje šalyje yra padaroma viskas. Žinoma, įvairių vietų darbo laikas gali šiek tiek skirtis ir jūs taip pat turėtumėte vengti valgyti bei gerti viešose vietose, tačiau turistų traukos centrai vis tiek bus atviri, todėl jūsų kelionė vargiai ar bus neigiamai paveikta Ramadano.

5. Vasaros mėnesiais yra labai karšta

Yra labai rimta priežastis, kodėl žmonės vengia keliauti į Egiptą nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio. Taip yra todėl, kad Egipte šiuo laikotarpiu temperatūra yra labai aukšta ir sunkiai pakeliama. Todėl jei jūs nenorite, kad jūsų kelionė būtų lyg nesibaigianti pirtis, kelionei į Egiptą pasirinkite kitus metų mėnesius.

6. Būkite pasiruošę papildomiems mokesčiams

Yra daugybė papildomų mokesčių, kurie gali būti taikomi turistams, besilankantiems Egipte – nuo mumijų parodos, iki leidimo fotografuoti ar apsilankymo laidojimo vietose, esančiose piramidžių viduje. Todėl jei savo kelionės po Egiptą metu jūs norite pamatyti daug turistinių vietų, nepamirškite numatyti papildomą tam skirtą biudžetą.

7. Renkitės konservatyviai

Jei lankotės Egipte, būtų geriausia, jei rengtumėtės pakankamai konservatyviai – nors, žinoma, Egiptas nėra ta musulmoniška šalis, kurioje yra taikomi labai griežti aprangos kodo reikalavimai. Kaip bebūtų, kuomet lankysitės pasirinktose turistinėse vietose, būkite tikri, kad esate užsidengę savo pečius ir kojas.

Taip pat skaitykite

Ką Jums gali suteikti šiuolaikinė sportinė apranga moterims?

Sakoma, kad kuo stilingesnė, patogesnė bei maksimalų komfortą suteikianti sporto apranga bus, ji galės įkvėpti ...