Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kiek kainuos užauginti vaiką?

Kiek kainuos užauginti vaiką?

vaikai

Tėvystė ir motinystė pastaraisiais dešimtmečiais patobulėjo. Nors gyventojų prieaugis sumažėjo, bet gyvenimo kokybė tik didėja, tad galima daryti išvadą, kad savo gyvenimą žmonės planuoja teisingai ir įžvalgiai. Kol Afrikoje ar Azijoje šeimos turi 5-6 ar net daugiau vaikų ir visa šeima nežmoniškai skursta, Lietuvoje žmonės šeimą „planuoja“, kad vaikas nebūtų skurdo ir nepritekliaus įkaitas. Natūraliai, santykiuose esantiems ir šeimos pagausėjimo norintiems žmonėms kyla ir klausimas: „Kiek gi kainuoja vaikas?“. Klausimas sudėtingas ir kompleksinis, o tikslus skaičius labai kinta, priklausomai nuo vaiko. Tačiau visgi pasistenkime viską susumuoti ir pažiūrėti, kiek gi tėvams kainuos užauginti vaiką?

Kol jie dar su sauskelnėmis…

Naujagimis yra tikrų tikriausias pinigų mėtymas į balą… Juokaujame, tai vienas nuostabiausių dalykų ir viena gražiausių būtybių Žemėje. Tačiau tenka pripažinti, kad kūdikio „eksploatavimas“ yra brangus. Vien maistelio, indelių, priemonių ir vaistų kūdikiams reikia tikrai nemažai.

Štai ką tik gimusiam vaikui gali reikėti ir keliolikos sauskelnių per parą, tačiau imkime vidurkius. Tarkime pirmus tris mėnesius kūdikis vartos po 7 sauskelnes į dieną, vėliau, kas tris mėnesius sauskelnių reikės viena pora mažiau, o jų visai nebereikės nuo dviejų metų amžiaus.

Tokiu atveju, skaičiuodami kainą pagal varle.lt esančių sauskelnių Pampers kainą gauname, kad vien sauskelnėms per dvejus metus išleisite apie 700 eurų. Tačiau gali būti, kad vaikui įprastos sauskelnės netiks, reikės specialių – brangesnių, tad išlaidos gali išaugti… Kūdikystėje vaikas kainuos gerokai per 5 tūkstančius.

Ugdymas

Ugdymas yra pati brangiausia prekė/paslauga, kuriai tenka išleisti. Pradėti reikėtų nuo darželių, kurie mokami, vadovėlių ir reikmenų bendro ugdymo mokyklose (arba mokslo kainos privačioje mokykloje). Tada prisideda užklasinė veikla, pažintinės kelionės, hobiai ir kiti dalykai.

Ką jau kalbėti apie transporto išlaidas nuo ir iš būrelių ar mokyklos. Grubiai skaičiuojant, vieno vaiko mokslai bendro ugdymo mokykloje tėvams atsieina apie 2-2,8 tūkstančio eurų per metus (įsikaitant 20 eurų savaitpinigius, ekskursijas ir t.t.). Imame vidurkį ir galime sakyti, jog per visą laiką, kol vaikas mokysis mokykloje išleisite apie 20-30 tūkstančių eurų.

Universitete, jei mokslas mokamas, o nuomojamas bendrabučio kambarys ar butas – pusmečio išlaidos susideda į maždaug 1,6-2 tūkstančius eurų (neįskaitant kitų išlaidų). Keturi metai mokslo (jeigu mokslai sudėtingi, spausti vaiką darbintis tikrai yra neverta) ir turime 7-8 tūkstančių eurų papildomų išlaidų.

Pramogos ir žaislai

„Mama, noriu telefono.“, „Tėti, nupirk man šį žaisliuką, nes jį turi draugas.“ ir taip toliau. Atsakyti savo vaikui yra be galo sudėtinga, tačiau visko išleisti irgi nesinori, todėl reikia rasti balansą tarp pramogų ir finansinio stabilumo.

Sakykime, kad mažam vaikui kas mėnesį perkate po vieną žaislą ar žaidimą (vertė – 30 eurų), vyresniam knygą arba pramogas (vertė – 45 eurai), o paaugliui/jaunuoliui mokate už benziną (50 eurų per mėnesį), jūsų atžala lanko vieną būrelį 8 metus (60 eurų per mėnesį), turime apytikslę 15 tūkstančių 180 eurų sumą arba po 840 eurų per metus, aštuoniolikai metų.

Tikrai nemažai. Tada tėvai pradeda vertinti ir lyginti parduotuves, įgauna patirties bei sužino ne tik, kur kava pigesnė, bet kaip parduotuvėse skiriasi ir žaislų kainos.

Išvaizda ir sveikata

Kirpykla, higienos priemonės, kvepalai, mergaitėms makiažo priemonės ir įvairios grožio procedūros, vaistai, o jeigu privatus gydymas – prisideda papildomos išlaidos, traumų gydymas, kiti niuansai…

Tarkime, kad per mėnesį mergaitei skirsite 55 eurus, o berniukui – 40. Tada tikėtina, kad per auginimo laikotarpį išleisite apie 8-9 tūkstančius mergaitės išvaizdai bei sveikatos išlaidoms, o berniukui – 5,5-7 tūkstančius eurų.

Kita

Kitoms išlaidoms tikėtina, kad reikės BENT 50 eurų per mėnesį. Taip visus 18 metų. Dar 10 800 eurų per visą laikotarpį. Gimtadienis, Šv.Kalėdos, mokslo metų baigimas? Kiekvienais metais dar po 300 eurų dovanoms. Dar šeši tūkstančiai…

Išvados

Matote? Vaikus reikia planuoti, nes galite pakišti ne tik save, bet ir juos pačius kai negalėsite jiems užtikrinti komfortiškos kasdienybės. Mes apytikriai suskaičiavome, kad užauginti vaiką Lietuvoje (iki pilnametystės bei dalinai pasirūpinti jais universitete) taip, kaip aprašėme straipsnyje kainuos BENT 85 tūkstančių eurų arba bent po 320-330 eurų per mėnesį. Pagalvokite ar galite sau tai leisti.

 

Taip pat skaitykite

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamus baldus savo namams

Baldai yra interjero dizaino pagrindas, suteikiantis mūsų gyvenamosioms erdvėms funkcionalumo, patogumo ir stiliaus. Kadangi yra ...