Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / „Kino karavanas“ surengs 8 seansus atostogaujantiesiems pajūryje

„Kino karavanas“ surengs 8 seansus atostogaujantiesiems pajūryje

Nemokamus kino seansus Lietuvos miestuose ir miesteliuose rengiantis festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ liepos 29–rugpjūčio 7 dienomis stabtels pajūryje. Klaipėdos, Palangos ir Nidos žiūrovams jis paruošė labai įvairiapusišką kino programą. Net trys filmai bus rodomi pirmą kartą šių metų projekto kelionių po šalį metu. „Kino karavano“ jau 15-oje miestų įvykusiuose seansuose apsilankė virš 2 500 žmonių. Projektas tęsis iki rugsėjo pabaigos.

Kultūros renginių poreikis pajūrio kurortuose

Kino karavanas
Kino karavanas

„Palangoje įsikūrusioje „LRT Opus“ vasaros terasoje, vadinamoje „I Love Palanga“, praleidau keletą savaičių ir galiu patvirtinti, kad tiek vietiniai, tiek atostogautojai, noriai lankosi renginiuose. Klausytojų sulaukdavau ne tik koncertų, bet ir radijo eterio po atviru dangumi metu. Tad esu įsitikinęs, kad tiek Palangoje, tiek Klaipėdoje ar Nidoje, į „Kino karavano“ seansus susirinks daugybė gero kino mylėtojų“, – sako šią vasarą Palangoje dirbęs radijo ir TV laidų vedėjas Richardas Jonaitis.

Jūros šventės metu, liepos 29–31 d., „Kino karavanas“ rodys filmus Klaipėdos „Kultūros fabrike“, rugpjūčio 3 dieną surengs seansą jaukioje Palangos pievoje „I Love Palanga“. Projektas užsuks ir į Nidą: rugpjūčio 5 d. lankysis Nidos meno kolonijoje, 6–7 d. – kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

Pirmą kartą „Kino karavano“ repertuare

„Dažnai daug dirbantiems žmonėms trūksta laiko kinui. Tad pajūryje, kur vasara daugiausia atostogautojų, „Kino karavanas“ per savaitę surengs net 8 seansus. Būtent čia kai kurie filmai: juosta visai šeimai „Gražuolė ir Sebastianas“, lankomiausias 2016 m. festivalio filmas „Avinai“ ir žymaus operatoriaus ir režisieriaus Christopherio Doyle’o naujausias darbas „Honkongo trilogija“ – bus parodyti „Kino karavano“ seansuose pirmą kartą“, – sako pagrindinio projekto partnerio „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ atstovai.

Kaip jau ne kartą minėta „Kino karavano“ sklaidai skirtuose tekstuose, jis nemokamuose seansuose rodo labiausiai „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgtus, pasaulyje pripažintų autorinio kino kūrėjų filmus.

Kino pavasario“ programos sudarytojai apie pajūrio repertuaro filmus

Liepos 29 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, filmas „Viskas dėl šou“: „Originalus muzikinis cirko, karnavalo, vodevilio kronikų filmas, žiūrimas kino salėje su dideliu ekranu ir kokybišku garsu, suteiks nepamirštamus įspūdžius. Vaizdo, garso, azarto ir drąsos simfonija. Islandų režisieriaus atrinktus pasirodymus lygiai taip pat įdomu stebėti antrą ir net trečią kartą, atkreipiant dėmesį į vis naujus dalykus.“ (Edvinas Pukšta)

Filmo anonsas:

Liepos 30 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ ir rugpjūčio 3 d. 22 val. Palangos pieva „I Love Palanga“, filmas „Meilė ir malonė“: „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuoti aktoriai Paulas Dano ir Johnas Cusackas fenomenaliai meistriškai vaidina legendinės grupės „Beach Boys“ sielą Brajeną Vilsoną maištingos jaunystės ir psichinių sutrikimų laikotarpiais.“ (Edvinas Pukšta)

Filmo anonsas:

Liepos 31 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, filmas „Honkongo trilogija“: „Christopheris Doyle’as šiuo filmu įgarsina Honkongą jo gyventojų balsais, jų istorijos ir kasdieniai maršrutai parodo miestą naujoje šviesoje, o svarbiausia – išvengiama stereotipiškų Honkongo vaizdinių.“ (Mantė Valiūnaitė)

Filmo anonsas:

Rugpjūčio 5 d. 20 val. Nidos meno kolonija, filmas „Komuna“: „Meilė yra laisva, padūkusi ir skausminga. Asmeniškiausioje dramoje Thomas Vinterbergas pamėgino atvaizduoti savo kartos portretą, pagražintą spalvingomis, humoristinėmis ir jaudinančiomis fantazijomis.“ (Edvinas Pukšta)

Filmo anonsas:

Rugpjūčio 6 d. 14 val. Nidos kino teatras „Agila“, filmas „Gražuolė ir Sebastianas“: „Tradicinę ir senamadišką pasakojimo struktūrą išlaikiusį nuotykių epą visai šeimai vyresnieji žiūrovai nesunkiai išnarplios ir nuspės. Bet žavus filmas su kaupu įgyvendina užduotį suteikti pramogą skirtingiausio amžiaus vaikams. Laisvai pažadėkite jiems gražius gamtos vaizdus, svaiginančius skrydžius lėktuvu, adrenalininį pasimatymą su lokiu, akistatas su kitais miško žvėrimis ir paukščiais, įvairiausius egzaminus berniuko ir šuns draugystei.“ (Edvinas Pukšta)

Filmo anonsas:

Rugpjūčio 6 d. 20 val. Nidos kino teatras „Agila“, filmas „Trumanas“: „Aktorių duetas Ricardo Darínas ir Javieras Cámara sukuria įtikinamus ir daugiasluoksnius personažus, įkūnydami platų jausmų spektrą.“ (Mantė Valiūnaitė)

Filmo anonsas:

Projekto liepos–rugpjūčio maršrutas:

 • liepos 29 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, filmas „Viskas dėl šou“;
 • liepos 30 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, filmas „Meilė ir malonė“;
 • liepos 31 d. 22 val. Klaipėdos „Kultūros fabrikas“, filmas „Honkongo trilogija“;
 • rugpjūčio 3 d. 22 val. Palangos pieva „I Love Palanga“, filmas „Meilė ir malonė“;
 • rugpjūčio 5 d. 20 val. Nidos meno kolonija, filmas „Komuna“;
 • rugpjūčio 6 d. 14 val. kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, filmas „Gražuolė ir Sebastianas“;
 • rugpjūčio 6 d. 20 val. kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, filmas „Trumanas“;
 • rugpjūčio 7 d. 18 val. kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, filmas „Avinai“;
 • rugpjūčio 10 d. 19 val. Druskininkų „Vandens parkas“, filmas „Meilė ir malonė“;
 • rugpjūčio 12 d. 21.30 val. Kelmės dvaro sodybos kiemas, filmas „Komuna“;
 • rugpjūčio 13 d. 21.30 val. Birštono aikštė prie „Tulpės“ sanatorijos, filmas „Trumanas“;
 • rugpjūčio 15 d. 15.30 val. Šilalės biblioteka, filmas „Gražuolė ir Sebastianas“;
 • rugpjūčio 15 d. 21.30 val. Šilalės biblioteka, filmas „Juoda“;
 • rugpjūčio 16 d. 19 val. Kazlų Rūdos kultūros centras, filmas „Karas“;
 • rugpjūčio 18 d. 21.30 val. Trakų viešoji biblioteka, filmas „Avinai“;
 • rugpjūčio 25 d. 21.30 val. Anykščių kultūros centras, filmas „Juoda“;
 • rugpjūčio 26 d. 21.30 val. Jurbarko Jaunimo parkas, filmas „Juoda“.

Apie „Kino karavaną“

Trečią kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Per keturis mėnesius planuojama aplankyti 26 miestus, parodyti 15 filmų ir surengti 50 seansų.

Taip pat skaitykite

Parafino vonelės: raminantis sprendimas sveikatai ir grožiui

Parafino vonelės jau seniai sulaukia didelio populiarumo dėl savo gydomųjų savybių, kurios suteikia daugybę naudos ...