Pirmadienis , 20 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / „Kino pavasaris“ skelbia žiūrimiausių filmų papildomus seansus ir į juos atvykstančius svečius

„Kino pavasaris“ skelbia žiūrimiausių filmų papildomus seansus ir į juos atvykstančius svečius

Liko trys, itin aktyvios 21-ojo „Kino pavasario“ dienos. Tačiau netilpusiems į norimų pamatyti filmų seansus, neverta nusiminti. Festivalis Vilniuje ir Kaune skelbia papildomą savaitę. Daugiausiai žiūrovų dėmesio susilaukę filmai dar bus rodomi balandžio 15–21 dienomis. O viename iš seansų su žiūrovais susitiks ir filmo „Juoda“ kūrybinė grupė.

Kadras iš filmo NUOTAKA
Kadras iš filmo NUOTAKA

Vienu iš lankomiausių festivalio filmų tapo tragiška meilės istoriją Briuselio imigrantų rajone Molenbeke pasakojanti drama „Juoda“ („Black“). Programoje „Metų atradimai“ rodomame filme skleidžiasi šiuolaikinė Romeo ir Džiuljetos istorija. Balandžio 19 dieną, po seanso, su Vilniaus žiūrovais susitiks „Juoda“ režisieriai Adil El Arbi ir Bilall Fallah bei pagrindinė aktorė Martha Canga Antonio. Už jaunos merginos Mavelos, įsimylėjusios priešininkų gaujos narį, vaidmenį M. C. Antonio Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“ pelnė geriausios aktorės apdovanojimą, o šių metų Berlyno kino festivalyje dalyvavo kaip viena iš „European Shooting Star“ aktorių.

Filmo „Juoda“ anonsas:

Kitas, didžiulio skaičiaus „Kino pavasario“ žiūrovų sulaukęs filmas „Gyvatės apkabinimas“ („Embrace of the Serpent“) kviečia leistis į mistinio gydančio augalo paieškas džiunglėse. Autentiškumo filmui suteikia tai, jog kurdamas filmą Kolumbijos režisierius Ciro Guerra rėmėsi tikrais keliautojų užrašais. „Gyvatės apkabinimas“ buvo nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias užsienio šalies filmas. Nespalvoto, nepaprastai vizualaus filmo papildomas seansas numatytas balandžio 18 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Filmo „Gyvatės apkabinimas“ anonsas:

Dar vienas šių metų festivalio favoritas – pagal ispanų poeto ir dramaturgo Federico García Lorcos pjesę „Kruvinos vestuvės“ sukurtas vaidybinis filmas „Nuotaka“ („The Bride“). Filme, kaip ir pjesėje, veiksmas sukasi aplink Nuotaką ir du ją beprotiškai mylinčius vyrus, Leonardą ir Jaunikį. Ispanų režisierės Paulos Ortiz darbas kino ekrane atsiskleidžia visu grožiu – kerinčius uolų ir dykumų peizažus papildo jausmingas garso takelis. Pasakišką meilės istoriją Vilniuje dar kartą bus galima išvysti balandžio 20 d.

Filmo „Nuotaka“ anonsas:

Per papildomą festivalio savaitę bus galima pamatyti ir filmą „Nizė – beprotybės širdis“ („Nise: the Heart of Madness“), kurio režisierius Roberto Berlineris festivalio metu viešėjo Vilniuje ir iš žiūrovų sulaukė daugybės klausimų. Idėja scenarijui, kaip interviu „Kino pavasariui“ pasakojo filmo autorius, kilo tuomet, kai vieną dieną į reklamos gamybos kompaniją, kurioje jis dirbo, užsuko vyras ir paprašė padėti sukurti trumpą reklaminį klipą Nizės de Silveiros (brazilų psichiatrės), žmonių su psichine negalia dienos centrui. Nuo tos dienos iki filmo pasirodymo praėjo 13 metų.

„Ši istorija nėra tik apie brolių konfliktą – ji ir apie senąsias ūkininkystės tradicijas, senojo ir modernaus pasaulio susidūrimą, apie Islandijos visuomenę. Filmo istorija paprasta, tačiau joje gausu metaforų. Būtent tokios paprastos istorijos, kuriose koncentruojamasi į personažų plėtotę, atskleidžiančią platesnius naratyvus, mane labiausiai ir domina“, – pasakojo vaidybinio filmo „Avinai“ režisierius Grímuras Hákonarsonas, viešėdamas „Kino pavasaryje“. Kanuose apdovanotą ir kituose užsienio kino festivaliuose sėkmingai pasirodžiusią juosta taip pat atsirado papildomos savaitės filmų programoje.

Iš Berlyno į „Kino pavasarį“ buvo atvykęs filmo „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979-1989)“ („B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin (1979-1989)“) pagrindinis veikėjas, gidas po pašėlusį 9-ojo dešimtmečio Berlyną, ir garso takelio autorius Markas Reederis. „Nežinojau, kad mano gyvenimas buvo įdomus. Aš tiesiog gyvenau ir negalvojau apie tai. Faktas, kad Nickas Cave`as gyveno mano bute man neatrodė kažkuo neįprastas, tačiau žmonėms tai labai „kieta“, – apie netikėtą pasiūlymą filmuotis dokumentiniame filme pasakojo M. Reederis. Nespėję pamatyti šio filmo, galės tai padaryti balandžio 18 dieną.

Filmo „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne (1979-1989)“ anonsas:

Tikri kino gurmanai, neatradę kino maratone laisvų 8 valandų, papildomos savaitės metu galės išvysti Lavo Diazo „Lopšinę liūdnai paslapčiai“ („A Lullaby to the Sorrowful Mystery“) dalis. Filmo seansas vyks kino centre „Skalvija“ balandžio 16 dieną.

Nuskriausti neliks ir mažieji festivalio žiūrovai. Šeštadienį ir sekmadienį jų laukia du nuotaikingi filmai visai šeimai – „Berniukas ir pasaulis“ („Boy & the World“)  ir „Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi“ („Belle & Sebastian, the Adventure Continues“).

Taip pat papildomoje programoje žiūrovų laukia įspūdingas dokumentinis filmas „Žmogus“ („Human“), šypseną išspaudžianti drama apie mirtį „Trumanas“ („Truman“), turkų „Jaunųjų savižudžių“ versija laikomos „Mustangės“ („Mustang“), garsaus danų režisieriaus Thomaso Vinterbergo emocingoji „Komuna“ („The Commune“), geriausio pasaulyje restorano ir į jo šefo René Redzepio kasdienybė „Noma – mano ideali audra“ („Noma My Perfect Storm“) ir dar apie 20 festivalio filmų.

Papildomus seansus galite rasti: http://kinopavasaris.lt/lt/repertuaras

 

Apie festivalį:

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2016 m. kovo 31–balandžio 14 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių  filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

Taip pat skaitykite

Studento paskola: ką svarbu žinoti

Studentų paskolos tapo neatsiejama mokymosi kelionės dalimi, suteikiančia vartotojams lėšų siekti aukštojo mokslo ir investuoti ...