Pirmadienis , 15 liepos 2024
Pagrindinis / Kultūra / „Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Editos Suchotskytės grafikos darbų paroda „Begalybė“

„Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Editos Suchotskytės grafikos darbų paroda „Begalybė“

2015 metų rugsėjo 24 dieną (ketvirtadienį), 17.30 valandą „Klaipėdos galerijos” filiale, verslo ir mados centre „Herkaus galerija“ (adresas H. Manto g. 22, Klaipėda) atidaroma vilnietės grafikės Editos Suchotskytės paroda „Begalybė“.

Editos Suchotskytės paroda „Begalybė“
Nuostabus protas

Dailininkės meninių interesų laukas apima įvairias sritis: dailininkė-grafikė, labiausiai žinoma kaip portretistė ir ofortų, išsiskiriančių profesionaliu atlikimu, kūrėja. Iliustravo daugiau negu 30 knygų. Daugelį metų vysto solo dainininkės karjerą. Menininkė kuria didelio formato ofortus, monotipijas, piešia portretus ir šaržus. Pagrindinis kūrybos motyvas – moterys, užfiksuotos kasdieniškose pozose, tačiau menininkė perkelia jas į kitą, su fantazijų pasauliu susipynusią realybę. Figūros laisvos, užfiksuotos judesyje. Darbai labai ekspresionistiški, kas nėra itin būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, darbuose gausu simbolių.

E. Suchockytės kūryba balansuoja tarp techninės meistrystės ir atsainaus lengvabūdiškumo. Menininkė atvirai sako, kad kurdama šiltus, romantizuotos realybės atvaizdus rizikuoja šiuolaikinio pasaulio kontekste pasirodyti kiek senamadiškai, bet tiki, kad būtent tokie jos darbai yra geriausias asmeninis protestas prieš susvetimėjimą.

Edita Suchockytė gimė 1975 metais Vilniuje. Vilniaus dailės akademijos absolventė jau 1997 metais surengė pirmąją personalinę parodą. Produktyvi dailininkė kiekvienais metais pristato savo kūrybos parodas, jos darbai vertinami ne tik Lietuvoje, dalis jų yra iškeliavę į skirtingus pasaulio kampelius: Kanadą, JAV, Olandiją, Prancūziją, Australiją, Vokietiją ir kt. Edita Suchockytė kuria iliustracijas vaikų, švietimo, pažintinės literatūros knygoms. Tarp žymiausių jos darbų – vaikų poeto Martyno Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ apipavidalinimas. Ši knyga tapo vaikų „Metų knygos 2006″ konkurso laureate.

Paroda vyks iki šių metų spalio 21 dienos.

Taip pat skaitykite

bėgimas

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuoja Klaipėdoje

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas – startuoja Klaipėdoje ir Kaune. ...